مقام آذربایجان: می‌توانیم پروژه‌های‌مان را با کمک ایران انجام بدهیم

ایسنا نوشت: مشاور سیاست خارجی رئیس‌جمهوری جمهوری آذربایجان عنوان کرد که این کشور برای اتصال به نخجوان نیازی به بازگشایی گذرگاه زنگزور با کمک ارمنستان ندارد و می‌تواند برای این کار از ایران کمک بگیرد.

مقام آذربایجان: می‌توانیم پروژه‌های‌مان را با کمک ایران انجام بدهیم

حکمت حاجی‌اف، مشاور سیاست خارجی رئیس‌جمهوری آذربایجان به رسانه پلیتیکو گفت که این کشور هیچ برنامه‌ای برای تصرف زنگزور ندارد.

این اظهارات در پی آن مطرح شده که گمانه‌زنی‌های در رابطه با حمله جمهوری آذربایجان به ارمنستان جهت تصرف یک کریدور حمل‌ونقل راهبردی مطرح شده بود.

حاجی‌اف در رابطه با ناکامی آذربایجان و ارمنستان در بازگشایی گذرکاه زنگزور گفت: این پروژه جذابیتش را برای‌مان از دست داد. ما می‌توانیم این پروژه (برای اتصال به نخجوان را) با کمک ایران انجام دهیم.

وی تصریح کرد: هدف ما تنها ساخت مسیرهای ارتباطی و حمل و نقل در چارچوب تعاملات دوجانبه بود. این گزینه همچنان بر روی میز است اما طرف ارمنی باید از خود در این زمینه تمایل نشان دهد.

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری جمهوری آذربایجان چندی پیش در سخنانی گفته بود: توافقی حاصل شده که مطابق با آن جاده‌ و خط راه آهنی از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران به نخجوان کشیده خواهد شد.

310310

منبع: khabaronline-1829298

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار