کنعانی: جامعه جهانی برای رهایی سازمان ملل از گروگان آمریکا و اسرائیل تدبیری عاجل بیندیشند

سخنگوی وزارت خارجه ایران از سکوت مجامع بین‌المللی در قبال جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه انتقاد کرد.

کنعانی: جامعه جهانی برای رهایی سازمان ملل از گروگان آمریکا و اسرائیل تدبیری عاجل بیندیشند

به گزارش خبرآنلاین، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنجشنبه و در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بربریّت و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در نوار غزه در مقابل دیدگان همه جهانیان ادامه دارد و مجامع بین‌المللی همچنان پس از ۱۶۷ روز جنگ متوالی علیه نوار غزه، دست بسته ایستاده و به اعلام مواضع و اظهار دیدگاه اکتفا کرده‌اند!».

دیپلمات ارشد ایران همچنین اشاره کرد که از آغاز جنگ علیه نوار غزه تاکنون ۳۱۹۲۳ شهروند فلسطینی شهید و ۷۴۰۹۶ نفر زخمی شده‌اند که بیش از ۷۲ درصد قربانیان زن و کودک هستند.

کنعانی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌های غزه نوشت: «از خبرهای دردناک این روزها، محاصره بیمارستان شفا در غزه توسط ارتش اشغالگر صهیونیستی برای چهارمین روز متوالی است. نظامیان این رژیم بامداد امروز کلینیک تخصصی بیمارستان شفا را منفجر و بطور کامل ویران کردند! زبان تاریخ از روایت این همه وحشی‌گری و درّندگی آشکار و بی‌پروا در مقابل دیدگان جامعه جهانی عاجز و قاصر است».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران تاکید که «حامیان و سکوت‌کنندگان در برابر این همه وحشیگری و درندگی باید از خود شرم کنند و جامعه جهانی باید برای رهایی سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن از گروگان آمریکا و رژیم صهیونیستی تدبیری عاجل بیندیشند».

310310

منبع: khabaronline-1886602

ارسال نظر