اوکراین هرگونه دخالت در حمله تروریستی مسکو را رد کرد

سخنگوی اطلاعات ارتش اوکراین اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به یک سالن کنسرت در مسکو را رد کرد.

اوکراین هرگونه دخالت در حمله تروریستی مسکو را رد کرد

به گزارش خبرآنلاین، کی‌یف اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به یک سالن کنسرت در مسکو را رد کرد.

آندری یوسف سخنگوی اطلاعات ارتش اوکراین شنبه گفت که این اظهارات «کاملا اشتباه و پوچ» است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری د. پ. آ آلمان، پوتین شنبه از «رد پای اوکراین» در حمله تروریستی در مسکو سخن گفت وافزود که چهار مهاجم در مسیر فرار به سمت اوکراین بازداشت شدند و «کی‌یف، پنجره‌ای برای تروریست‌ها گشوده بود.»

سخنگوی اطلاعات ارتش اوکراین به تارنمای «پراودای اوکراین» این اظهارات را رد کرد و گفت: خط مرزی مین‌گذاری شده و ۲ طرف با همه ابزارها از جمله عملیات شناسایی هوایی، مرز را رصد می‌کنند.

یوسف افزود که مناطق مرزی شاهد حضور گسترده نیروها، واحدهای ویژه، سرویس‌های اطلاعاتی و نیروهای امنیتی روسیه است.

وی کرملین را متهم کرد که قصد دارد از این تراژدی برای شدت بخشیدن به سرکوب‌های داخلی استفاده کند.

شامگاه جمعه سوم فروردین افراد مسلح به سالن کنسرت شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو حمله کردند که تاکنون ۱۳۳ نفر بر اثر این حمله کشته شده‌اند.

بنا بر اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، تاکنون ۱۱ نفر در ارتباط با این حمله بازداشت شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، خودروی حامل تروریست‌ها در ۱۰۰ کیلومتری مرز اوکراین و در حالی که با طرف مرتبط در آن کشور در ارتباط بود، متوقف شد.

وزارت کشور روسیه اعلام کرد که همه آنها اتباع خارجی هستند. این در حالی است که داعش مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

310310

منبع: khabaronline-1887516

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار