ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می‌کند

وزبر امورخارجه لهستان با اعلام این خبر که ناتو در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد می‌کند، تاکید کرد این هیات نمایندگی در جنگ اوکراین شرکت نخواهد کرد.

ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می‌کند

به گزارش خبرآنلاین، «رادوسلاو سیکورسکی» وزیر امورخارجه لهستان شامگاه پنج‌شنبه پس از نشست دیپلمات‌های ارشد ناتو در بروکسل گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یک دفتر نمایندگی برای حمایت از اوکراین ایجاد خواهد کرد.

وزارت امورخارجه لهستان در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به نقل از سیکورسکی نوشت: ما تصمیم گرفته‌ایم که در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد کنیم. این به معنای ورود ما به جنگ نیست، بلکه از این طریق می‌توانیم از قابلیت‌های هماهنگی، آموزشی و برنامه‌ریزی ناتو به شیوه بهتری برای حمایت از اوکراین استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، بنابر گزارش خبرگزاری تاس، وزیر امور خارجه لهستان پیش از این نیز از برنامه‌ریزی برای ایجاد چنین ماموریتی قبل از نشست بروکسل خبر داده بود. او تاکید کرده بود که این دفتر نمایندگی در نبرد در اوکراین شرکت نخواهد کرد.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اواخر فوریه گفت که حدود ۲۰ کشور غربی که در نشست اخیر پاریس درباره کمک‌های بیشتر به کی‌یف شرکت کردند، درباره امکان اعزام نیروهای زمینی به اوکراین بحث کرده‌اند. به گفته ماکرون، اجماع بر سر این موضوع حاصل نشده است اما چنین احتمالی در آینده قابل رد نیست.

پس از این نشست، اکثر کشورهایی که در آن شرکت کردند، از جمله لهستان اعلام کردند که هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیرو به اوکراین ندارند و با ایده دخالت مستقیم در عملیات نظامی علیه روسیه مخالفند.

310310

منبع: khabaronline-1891467

ارسال نظر