اتهام‌زنی شومر به ایران/ راهبرد بایدن در خاورمیانه چیست؟

رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا در سخنانی با تکرار اتهام های واشنگتن علیه ایران مدعی شد که جو بایدن به دنبال جلوگیری از تشدید تنش هاست.

اتهام‌زنی شومر به ایران/ راهبرد بایدن در خاورمیانه چیست؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از تارنمای شبکه خبری ان بی سی، شب گذشته فیلمی کوتاه از سخنرانی شومر را منتشر کرد که وی در آن با تکرار اتهام های واشنگتن علیه ایران و محور مقاومت ادعا کرد: ایران و گروه های نیابتی آن بی ثبات‌کننده ترین نیرو در خاورمیانه بوده و هر روز شاهد این موضوع در یمن، دریای سرخ، لبنان، عراق و سوریه هستیم.

وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا و دولت وی به سختی تلاش می کنند که جلوی تشدید تنش ها را گرفته و برای دفاع در برابر هر حمله و در صورت لزوم پاسخ سریع به آن آماده باشند.

شبکه قطری الجزیره نیز به نقل از وی نوشته بود که حجم تنش‌ها در خاورمیانه بسیار بالا بوده و بنابراین آمریکا باید آماده باشد.

ان بی سی اخیرا طی گزارشی نوشته بود، در حالی که آمریکا قاطعانه هرگونه دخالت در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را رد کرده، مقام های آمریکایی نگرانند که اقدام تلافی‌جویانه ایران بر نیروهای آمریکایی در منطقه تأثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا به گفته این مقامات، نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه در حال حاضر در حالت آماده باش قرار دارند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا نیز به سی ان ان گفت که واشنگتن در حالت آماده باش بوده و به طور فعال برای یک حمله "مهم" که ممکن است ظرف این هفته توسط ایران انجام شود و دارایی های اسرائیل یا آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد، آماده می شود.

سی ان ان نوشت که مقام های ارشد آمریکایی همچون همتایان اسرائیلی خود بر این باورند که حمله ایران "حتمی" است. واشنگتن و تل آویو به شدت در تلاشند تا برای پیامدهای این حمله آماده شوند زیرا پیش ‌بینی می ‌کنند که حمله ایران می ‌تواند به طرق مختلف رخ داده و علاوه بر اموال و دارایی ‌ها، نیروهای آمریکا و اسرائیل را نیز در خطر قرار دهد.

311311

منبع: khabaronline-1892667

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار