صندوق CVC فولاد مبارکه با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شروع به فعالیت می‌کند

صندوق CVC فولاد مبارکه با دریافت مجوز فعالیت از صندوق‌های پژوهش و فناوری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی شروع به فعالیت خواهد کرد.

صندوق CVC فولاد مبارکه با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شروع به فعالیت می‌کند

به گزارش خبرنگار ایراسین ، مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد با سرمایه ثبتی ۱۰ هزار میلیارد ریال پس از بازدید ناظران کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صادر شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دبیرخانه گروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، ناظران دبیرخانه کارگروه از فعالیت‌های صورت گرفته و زیرساخت‌های صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد مبارکه بازدید کردند.

بررسی آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مالی معاملاتی، منابع انسانی و سرمایه‌گذاری، دفتر کار، آشنایی و بررسی تیم کارشناسی صندوق و نرم افزار مالی از موضوعات بررسی شده در این بازدید بود.

صندوق CVC فولاد مبارکه با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی شروع به فعالیت خواهد کرد. مجوز این صندوق در پانزدهمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان در خرداد ماه ۱۴۰۲ مصوب شده بود.

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه این شرکت با ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حال همکاری است که منجر به صرفه جویی ۱۸۰ میلیون دلاری در سطح شرکت فولاد مبارکه شده است.

صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی مطابق دستورالعمل مصوب مورخ ۱۴۰۱٫۱۲٫۲۲ کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان مجوز تأسیس خود را دریافت و تحت نظارت دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق‌های پژوهش و فناوری فعالیت می‌کنند.

تاکنون ۱۸ مجوز تأسیس صندوق CVC با مجموع سرمایه ۳.۸ همت اعطا شده است که از این تعداد ۸ صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت از دبیرخانه شده‌اند.

منبع: irasin-51795

ارسال نظر