پیاده‌روسازی خیابان میرزاطاهر در دستور کار منطقه ۹ اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل عمرانی گفت: مناسب‌سازی معابر و پیاده‌روهای سطح این منطقه با هدف ساماندهی ساختار و فضاهای شهری در حال انجام است.

پیاده‌روسازی خیابان میرزاطاهر در دستور کار منطقه ۹ اصفهان

سیدسلمان قاضی‌عسگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: توسعه پیاده‌روها و تشویق مردم به پیاده‌روی به شرط آنکه در طراحی پیاده‌روها از استانداردها و معیارهای موجود استفاده شود، در توسعه پایدار شهرها نقش مؤثری ایفا می‌کند.

وی افزود: در راستای خدمت‌رسانی شایسته و پاسخ به مطالبات شهروندان منطقه عملیات پیاده‌روسازی در سطح منطقه ۹ اصفهان با هدف تسهیل در عبور و مرور عابران و سلامت شهروندان در قالب پروژه‌های محله‌محور در حال اجرا است.

مدیر منطقه ۹ اصفهان با اشاره به مناسب‌سازی و اصلاح رمپ‌های سطح این منطقه تصریح کرد: اجرای عملیات مناسب‌سازی و سنگ‌فرش پیاده‌روی ورودی گذر سقاخانه واقع در خیابان میرزاطاهر به‌منظور تردد عابران پیاده به‌ویژه معلولان و سالمندان در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه مناسب‏‌سازی پیاده‌روهای منطقه‬ ۹، بر اساس اولویت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اجرای ۱۰۰ متر طول سنگ‌فرش ورودی گذر سقاخانه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال در حال انجام است.

قاضی‌عسگر گفت: پیاده‌روی به‌عنوان ضروری‌ترین نوع جابه‌جایی انسان، امکان مشاهده جاذبه‌های محیطی، همچنین تحرک جسمی را برای شهروندان فراهم می‌کند و می‌تواند نقشی اساسی در ارتقای سلامت و تسهیل عبور و مرور شهروندان ایفا کند.

منبع: imna-700455

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار