یک سقوط متفاوت از برج آزادی!

ایسنا نوشت:فیلم سینمایی «آناتومی یک سقوط» ساخته ژوستین تریه و برنده نخل طلای جشنواره کن در سینماتک برج آزادی نمایش داده می‌شود.

یک سقوط متفاوت از برج آزادی!

چهارمین برنامه سینماتک برج آزادی سه شنبه سوم بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ به نمایش فیلم فرانسوی «آناتومی سقوط» به کارگردانی ژوستین تریه محصول ۲۰۲۳ اختصاص دارد که با نشست نقد و بررسی با حضور پریسا ساسانی ( مجری و روزنامه نگار) و شاهپور عظیمی (منتقد و مترجم سینما) همراه خواهد بود.

«آناتومی یک سقوط» که نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره کن سال گذشته میلادی تجربه کرد و جایزه نخل طلای بهترین فیلم را به خود اختصاص داد، یکی از فیلم‌های موفق فصل جوایز سینمایی بوده و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب را از آن خود کرده و به جمع نامزدهای نهایی جوایز بفتا در این شاخه نیز راه پیدا کرده است.

این فیلم در نظرسنجی نشریه ایندی وایر بر اساس نظرسنجی از ۱۵۸ منتقد و روزنامه نگار از سراسر جهان در رتبه هفتم برترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ قرار گرفت و جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز فیلم اروپا را نیز دریافت کرده است.

داستان این فیلم با بازی ساندرا هولر، سوان آرلو، میلو ماچادو و ... درباره یک نویسنده آلمانی است که پس از مرگ شوهرش در برف، گیر می‌کند و در شرایطی مرموز به جرم قتل همسرش دستگیر می‌شود و سعی می‌کند در طول دادگاه بی گناهی خود را ثابت کند.

این فیلم که به طرز عجیبی از سوی سینمای فرانسه برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ انتخاب نشد، شانس خود را در دیگر شاخه‌های این جوایز از جمله بهترین کارگردانی، بازیگر زن، فیلمنامه و تدوین جستجو می‌کند.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1863389

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار