ترکیب بی سابقه ستاره ها در «صبحانه با زرافه‌ها»/ دومین موفقیت در انتظار آقای کارگردان است؟

چند نکته درباره دومین ساخته  سروش صحت، نویسنده و کارگردان خوش‌سابقه با بازی بهرام رادان، هوتن شکیبا، پژمان جمشیدی، هادی حجازی‌فر و بیژن بنفشه‌خواه که از آثار کنجکاوی برانگیز جشنواره فجر است.

ترکیب بی سابقه ستاره ها در «صبحانه با زرافه‌ها»/ دومین موفقیت در انتظار آقای کارگردان است؟

به گزارش خبرآنلاین، روزنامه خراسان در مطلبی نوشت: یکی از فیلم‌های کنجکاوی‌برانگیز حاضر در جشنواره فجر، ساخته جدید سروش صحت کمدی «صبحانه با زرافه‌ها» است. سابقه خوب این کارگردان، ترکیب بازیگران پرستاره فیلم و همکاری‌های موفقی که صحت با بعضی بازیگران آن داشته، همه و همه توقعات را از «صبحانه با زرافه‌ها» بالا برده و حس کنجکاوی مخاطبان را برانگیخته است. ساخته جدید سروش صحت فعلا در قدم اول با فروش بالا در پیش‌فروش بلیت‌ آثار جشنواره فجر، شروع خوبی داشته است. باید دید این فیلم شنبه 14 بهمن، پس از رونمایی در خانه جشنواره موردتوجه منتقدان و اهالی رسانه قرار خواهد گرفت یا خیر. در ادامه مطلب، نکاتی را درباره این فیلم می‌خوانید.

یک ترکیب تازه

بازیگران «صبحانه با زرافه‌ها» به صورت دو به دو در سینما یا تلویزیون با یکدیگر همبازی شده‌اند، اما ترکیب بهرام رادان، هوتن شکیبا، پژمان جمشیدی، هادی حجازی‌فر و بیژن بنفشه‌خواه اولین‌بار در این فیلم کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. پژمان جمشیدی بازیگر پرکاری است بنابراین به استثنای هوتن شکیبا، تا به حال با سه بازیگر دیگر این فیلم همبازی بوده است. او با بهرام رادان در «آتش‌بس 2» و «ایده اصلی» همکاری کرده و سابقه همبازی شدن جمشیدی با بیژن بنفشه‌خواه هم به سریال «پژمان» می‎رسد. پژمان جمشیدی در «دوزیست» هم نقش دوست هادی حجازی‌فر را برعهده داشت. بهرام رادان و هوتن شکیبا هم پیشتر در «ابلق» همبازی بوده‌اند.

اولین همکاری با رادان و حجازی‌فر

بهرام رادان و هادی حجازی‌فر دو بازیگری هستند که در «صبحانه با زرافه‌ها» برای اولین‌بار جلوی دوربین سروش صحت رفته‌اند. بهرام رادان تا به حال با فیلم‌هایی مانند «ازدواج صورتی»، «بی‌پولی» و «آتش‌بس 2» سابقه بازی در فیلم‌های کمدی را داشته است، اما بیشتر در فیلم‌های جدی ایفای نقش کرده و به واسطه آن‌ها افتخاراتی به دست آورده است. هادی حجازی‌فر نیز در کنار فیلم‌های دفاع مقدسی و آثاری با مضمون اجتماعی، در کمدی‌های «کاتیوشا» و «ژن خوک» بازی کرده است. این بازیگر نیز مانند بیژن بنفشه‌خواه، با نقش کاملا جدی در آثار کمدی دیده شده و از جدیت چهره و کاراکتر خود برای خنده گرفتن از مخاطب بهره برده است.

ترکیب بی سابقه ستاره ها در «صبحانه با زرافه‌ها»/ دومین موفقیت در انتظار آقای کارگردان است؟

همکاری به یادماندنی با «پژمان»

سروش صحت پس از «جهان با من برقص»، در دومین ساخته خود سراغ بازیگرانی رفته که پیشتر تجربه موفقیت‌آمیزی در همکاری با آنان داشته است. پژمان جمشیدی که یکی از نقش‌های اصلی فیلم را برعهده دارد، به عنوان اولین همکاری جدی خود با صحت در سریال «پژمان»، چنان درخشید که در عرصه بازیگری ماندگار شد. همکاری آن‌ها در فیلم «جهان با من برقص» هم تکرار شد و نتیجه باز هم با موفقیت همراه بود. باید دید سروش صحت این‌بار در «صبحانه با زرافه‌ها» نقش متفاوتی را به پژمان جمشیدی سپرده است؟

درخشش هوتن شکیبا با سروش صحت

علاوه بر پژمان جمشیدی، هوتن شکیبا نیز به واسطه همکاری با سروش صحت به شهرت و محبوبیت رسید. این بازیگر پیش از «لیسانسه‌ها» در عرصه تئاتر فعالیت کرده بود، اما بازی در این مجموعه و شخصیت ویژه «حبیب» باعث شد هوتن شکیبا به چهره شناخته‌شده‌ای تبدیل شود و در فیلم‌های سینمایی مهم، نقش اصلی را ایفا کند. هرچند که شخصیت «حبیب» نقش جذابی بود، اما هوتن شکیبا کاری فراتر از ایفای نقشی که روی کاغذ خوب نوشته شده بود، انجام داد و درنهایت به آن‎چه شایسته‌اش بود رسید. با توجه به سابقه‌ای که از همکاری صحت و شکیبا سراغ داریم، پیش‌بینی می‌شود در همکاری تازه آن‌ها در «صبحانه با زرافه‌ها» نیز شاهد موفقیت دیگری باشیم. به استثنای فیلم «طبقه حساس» که هوتن شکیبا در آن نقش پررنگی نداشت، این بازیگر تا به حال با نقش‌های جدی در سینما دیده شده است، بنابراین حضور او در «صبحانه با زرافه‌ها» از این نظر نیز اهمیت دارد.

یار قدیمی سروش صحت

دیگر بازیگری که سروش صحت پیش از این با او همکاری کرده، بیژن بنفشه‌خواه است. این بازیگر از سریال «ساختمان پزشکان» با صحت همراه بوده و در دیگر ساخته‌های او «پژمان»، «لیسانسه‌ها 1 و 2»، «فوق لیسانسه‌ها»، «مگه تموم عمر چند تا بهاره» نیز ایفای نقش کرده و بازیگر ثابت آثار صحت بوده است. بنفشه‌خواه معمولا در سریال‌های این کارگردان، نقش یک شخصیت جدی را بازی کرده و با همان جدیت خود، در موقعیت‌های کمدی بامزه ظاهر شده است. این بازیگر در «فیلم صبحانه با زرافه‌ها» هفتمین همکاری خود با سروش صحت را تجربه کرده است و جزو نقش‌های مکمل این فیلم است.

دومین موفقیت در انتظار آقای کارگردان؟

سروش صحت پس از سال‌ها فعالیت در تلویزیون، سال 97 وارد سینما شد تا اولین ساخته خود را در مقام کارگردان جلوی دوربین ببرد. او در این فیلم نیز از حضور ستاره‌هایی مانند پژمان جمشیدی و جواد عزتی استفاده کرد و نتیجه یک فیلم حال‎خوب‎کُن در ستایش غنیمت دانستن لحظه و حال بود. «جهان با من برقص» از جنس کمدی‌های بفروش نبود، اما لحظات شیرین و فانتری آن مخاطب را به خنده می‌انداخت. باید دید پس از این شروع پرقدرت در سینما، «صبحانه با زرافه‌ها» موفقیت دیگری را برای این کارگردان و نویسنده خلاق رقم خواهد زد؟ با توجه به حضور ستاره‌های محبوب در این فیلم، گیشه آن در اکران عمومی پس از جشنواره تا حدودی تضمین شده، فعلا منتظریم تا ببینیم صحت و همراهانش در جشنواره فجر چه خواهند کرد.

2323

منبع: khabaronline-1867379

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار