کشف چیزهای عجیب و باور نکردنی در کالبد شکافی سلبریتی‌های مرده/ عکس

اگر چه بسیاری از سلبریتی‌ها سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.

کشف چیزهای عجیب و باور نکردنی در کالبد شکافی سلبریتی‌های مرده/ عکس

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص وقتی برای شخصی شناخته شده رخ می‌دهد.

به گزارش روزیاتو، گرچه بسیاری از سلبریتی‌ها سرنوشت تراژیکی داشته‌اند، اما بررسی‌های پس از مرگ شان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.

ایمی واینهاوس

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

این خواننده‌ی بریتانیایی در سال ۲۰۱۱ در سن ۲۷ سالگی از دنیا رفت. پیکر بی جان او در حالی در تختخوابش کشف شد که چند بطری ودکا هم در نزدیکی او وجود داشت.

در جریان کالبد شکافی واینهاوس معلوم شد او به ازای هر ۱۰۰ میلی لیتر از خونش، ۴۱۶ میلی گرم الکل در خونش داشت. این در حالی است که ۳۵۰ میلی گرم الکل برای بروز مشکلات تنفسی کافی است. نتیجه‌ی کالبد شکافی او این بود که علت اصلی مرگ این خواننده‌ی مشهور زیاده روی در مصرف الکل بود.

لیزا ماری پریسلی (دختر الویس پریسلی)

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

لیزا ماری پریسلی در سال ۲۰۲۳ در سن ۵۴ سالگی درگذشت. مرگ نابهنگام او دنیا را در شوک فرو برد و گزارشات اولیه حاکی از آن بود که او در خانه‌ی خود دچار حمله‌ی قلبی شده بود. این امر باعث گمانه زنی‌هایی درباره‌ی ارتباط این اتفاق با مرگ پدر مشهورش، الویس پریسلی شد که او نیز از بیماری قلبی رنج می‌برد. با این حال، دلیل اصلی مرگ لیزا ماری تا ۷ ماه بعد فاش نشد. کالبد شکافی نشان داد که او بر اثر یک انسداد روده‌ی جزئی جان خود را از دست داده بود. عوارض ناشی از یک جراحی کاهش وزن قبلی منجر به شکل گیری بافت زخم در روده‌ی کوچک لیزا ماری شده بود، امری که باعث انسداد روده‌ی او شده بود. انسداد روده اگر درمان نشود می‌تواند منجر به بافت مردگی یا پرفوراسیون (سوراخ شدن بافت) و در نهایت، مرگ شود.

لیزا ماری پریسلی در صبح روز حادثه، دچار دل درد شده و سپس بر اثر حمله‌ی قلبی ناشی از انسداد روده، جان خود را از دست داده بود. علیرغم اننتقال فوری او به بیمارستان، لیزا ماری پس از چند ساعت درگذشت. نتیجه‌ی آزمایشات سم شناسی از وجود مسکن اکسی کدون به مقدار استاندارد و درمانی و همینطور وجود داروی ضد روانپریشی کوئتیاپین در خون او حکایت داشت. با این حال، تأکید شده بود که این مواد نقشی در مرگ لیزا ماری نداشتند. پزشکی قانونی به این نتیجه رسیده بود که لیزا ماری پریسلی بر اثر عوامل طبیعی جان باخته بود.

رابین ویلیامز

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

این بازیگر و کمدین شناخته شده در سال ۲۰۱۴ در سن ۶۳ سالگی درگذشت. او از مدت‌ها قبل با چالش‌های روحی درگیر بود و علاوه بر این، مبتلا به بیماری پارکینسون تشخیص داده شده بود.

ویلیامز بر اثر خفگی جان خود را از دست داده بود و در خون او داروهای ضد افسردگی و پارکینسون پیدا شد. با این حال، کالبد شکافی او معلوم کرد این بازیگر مشهور نه به پارکینسون، بلکه به بیماری «زوال عقل با اجسام لویی» دچار بود، بیماری‌ای که به دلیل شباهت نشانه هایش، اغلب با پارکینسون اشتباه گرفته می‌شود.

پل واکر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

بازیگر فیلم‌های «سریع و خشن» در سال ۲۰۱۳ در جریان یک سانحه‌ی رانندگی شدید در سن ۴۰ سالگی جان باخت. او در زمان وقوع این تصادف سوار بر یک خودروی پورشه کاررا جی تی بود.

طبق اعلام پزشکی قانونی، پیکر واکر در حالت تدافعی‌ای به نام «حالت بوکسوری» کشف شده بود که نشان می‌داد واکر در زمان مرگ دست‌های خود را برای محافظت از سر و صورتش بالا آورده بود. دلیل مرگ او «ترکیب آثار صدمات تروماتیک و سوختگی» اعلام شد.

کری فیشر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

کری فیشر که با ایفای نقش «پرنسس لیا» در سه گانه‌ی اصلی «جنگ ستارگان» شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۶ در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

او در حین یک سفر هوایی دچار حمله‌ی قلبی شده و فوراً به بیمارستان منتقل شده بود. با این حال، طولی نکشید که فیشر جان خود را از دست داد. علت رسمی مرگ او آپنه خواب (اختلال وقفه تنفسی در خواب) اعلام شد. اما نتیجه‌ی آزمایشات سم شناسی معلوم کرد ترکیبی از مواد مخدر مختلف در خون او وجود داشت، از جمله الکل، متادون، کوکایین، اکستازی و داروهای آرام بخش.

بریتانی مورفی

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

بریتانی مورفی با نقش آفرینی هایش در دهه‌ی ۱۹۹۰ و اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ به شهرت رسید. او در سال ۲۰۰۹ در سن ۳۲ سالگی بر اثر یک بیماری قابل درمان درگذشت: ذات الریه.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی، کم خونی مورفی که بر اثر خونریزی‌های قاعدگی به وجود آمده بود، دستگاه ایمنی بدن او را ضعیف کرده بود و مقابله با این عفونت ویروسی را برایش دشوار ساخته بود. بعد از مرگ مورفی، پدرش خواستار ارائه‌ی یک گزارش سم شناسی شد که نتیجه‌ی آن از وجود مقادیر زیادی فلزات سنگین در خون او حکایت داشت، امری که این احتمال را مطرح ساخت که مورفی بر اثر مسمومیت درگذشته بود. با این حال، این احتمال از سوی یک پزشک سم شناس برجسته رد شد.

هیث لجر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

هیث لجر در سال ۲۰۰۸ در ۲۸ سالگی درگذشت.

کالبد شکافی لجر نشان داد که عملت مرگ اوردوز تصادفی بر اثر ترکیبی از داروهای تجویزی بود. بر اساس گزارش پزشکی قانونی، لجر بر اثر «مسمومیت شدید با ترکیبی از آثار اکسی کدون، هیدروکودون، دیازپام، تمازپام، آلپرازولام و دوکسیلامین» جان خود را از دست داده ود.

مایکل جکسون

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

خبر درگذشت «سلطان پاپ» در سال ۲۰۰۹ دنیا را در شوک فرو برد. او در زمان مرگ ۵۰ سال داشت.

دلیل مرگ مایکل جکسون مصرف دوز مرگباری از داروی پروپوفول (نوعی داروی بیهوشی قوی) بود که توسط پزشک او، کنراد موری تجویز شده بود. او بعداً به همین دلیل در قتل غیر عمد گناهکار شناخته شد. علاوه بر پروپوفول، داروهای دیگری هم در خون جکسون یافت شد، مانند میدازولام، دیازپام، لیدوکایین و افدرین. کالبد شکافی جکسون همچنین نشان داد که هیچ مشکل آناتومیکی که باعث مرگ وی شده باشد، وجود نداشت.

برندون لی (پسر بروس لی)

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی‌های درگذشته کشف شد///

برندون لی در سال ۱۹۹۴ بر اثر اصابت تصادفی گلوله از یک اسلحه در جریان ساخت فیلم «کلاغ»، در سن ۲۸ سالگی جان خود را از دست داد.

245245

یک گلوله‌ی کالیبر ۴۴ درون ستون فقرات او کشف شد. از این اسلحه قرار بود برای یک صحنه‌ی نمای نزدیک استفاده شود، اما متأسفانه به درستی تنظیم نشده بود.

منبع: khabaronline-1888490

ارسال نظر