کریستوفر نولان و همسرش شوالیه شدند

کریستوفر نولان، اما توماس و تد ساراندوس در فهرست دریافت لقب‌های افتخاری بریتانیا جای گرفتند.

کریستوفر نولان و همسرش شوالیه شدند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، کریستوفر نولان و همسرش اما توماس که تهیه کننده است، تازه پیروزی خود در اسکار برای «اوپنهایمر» را پشت سر گذاشته‌اند که به دلیل خدماتشان به صنعت سینما با دریافت نشان شوالیه و دِیم از سوی پادشاه بریتانیا تجلیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، تد ساراندوس، یکی از مدیران اجرایی نتفلیکس نیز به دلیل خدماتش به صنایع خلاق، به عنوان فرمانده نشان امپراتوری بریتانیا (CBE) تجلیل خواهد شد. این افتخار یکی از بالاترین افتخاراتی است که می‌توان از بریتانیا دریافت کرد.

نولان پیش از این سال ۲۰۱۹ به خاطر خدماتش به صنعت سینما لقب CBE را دریافت کرده بود. او اولین اسکار بهترین کارگردانی خود را برای «اوپنهایمر» که درباره پدر بمب اتمی ساخته شده، امسال دریافت کرد. توماس تهیه کننده این فیلم بود که ۱۳ نامزدی جایزه اسکار را به دست آورد و در نهایت با ۷ جایزه به خانه رفت. نولان پیش از این ۸ بار در رشته‌های مختلف برای فیلم‌هایش نامزدی اسکار را کسب کرده است.

«اوپنهایمر» در آکادمی فیلم بریتانیا نیز ۱۳ نامزدی کسب کرد و ۷ جایزه اصلی را از آن خود کرد.

نولان و توماس در تمام فیلم‌های اصلی این کارگردان، از جمله «تلقین»، «بین ستاره‌ای»، «شوالیه تاریکی» و «تنت» همکاری کرده‌اند.

ساراندوس سال ۲۰۰۰ به نتفلیکس پیوست و از آن زمان تاکنون تولید محتوای این شبکه را بر عهده داشته و سریال‌هایی چون «تاج» برنده جایزه امی را تولید کرده است. او سال ۲۰۲۰ به عنوان مدیر اجرایی مشترک در کنار گرگ پیترز که پیش از این مدیر عامل و مدیر ارشد کمپانی بود، انتخاب شد.

۲۴۵۲۴۵

منبع: khabaronline-1889174

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار