همایون شجریان و محسن چاوشی نه گفتند ؛ علیرضا قربانی خواند

مست عشق عنوان فیلمی است که به زندگی مولانا می‌پردازد و ابتدا قرار بود موسیقی آن را سهراب پورناظری بسازد و همایون شجریان هم آواز آن را بخواند که به دلایلی این امر عملی نشد.

همایون شجریان و محسن چاوشی نه گفتند ؛ علیرضا قربانی خواند

به گزارش خبرآنلاین، «مست عشق» برشی از زندگی مولانا و شمس تبریزی در سال‌های ۶۴۰ تا ۶۴۵ هجری قمری است که رابطه مولانا با شمس تبریزی، عشقی که مولانا به او داشت، تأثیر فراوان شمس بر زندگی و اشعار مولانا، و عشق او به خدا را به تصویر می‌کشد.

«مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی مهران برومند و حسن علیزاده از چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود.

پیش از این بنا بود خواننده و آهنگسازِ موسیقیِ فیلمِ «مست عشق» همایون شجریان و سهراب پورناظری باشند؛ اتفاقی که با وجود توافقات ابتدایی، عملی و نهایی نشد.

فیلم «مست عشق» در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با چالش‌هایی در روند تولید مواجه شد. چالش‌هایی که بر سرِ درصد مالکیت بین طرفِ ایرانی و طرفِ ترک بود. هرچند این چالش، تنها چالشِ این فیلم نبود و همایون شجریان و سهراب پورناظری هم با تولید کنندگان فیلم به چالش برخوردند تا آنها هم از این فیلم کنار بکشند.

تسنیم نوشت:در آذرماه سال ۱۴۰۰، همایون شجریان و سهراب پورناظری در بیانیه‌ای با اعلام کناره‌گیری از فیلم «مست عشق» نوشتند: «با پایان پذیرفتن مراحل تدوین فیلم سینمایی «مست عشق» در جلسه‌ای با تهیه‌کننده محترم فیلم، آگاهی یافتیم که پروژه توان در اختیار گذاردن امکانات مورد توافق در گفت‌وگوهای آغازین جهت ساخت موسیقی را دارا نیست و با نظر به حساسیت و عشق ما به‌نام و جایگاه حضرت مولوی پذیرش هرگونه محدودیتی در خلق و تهیه موسیقی این اثر، ناممکن می‌نمود. پس بنا را بر این نهادیم که از همکاری در این پروژه کناره‌گیری کنیم. با آرزوی بهترین‌ها برای این اثر.»

گویا، بعد از این انصراف عوامل اثر به محسن چاوشی برای اجرای قطعات «مست عشق» پیشنهاد داده بودند که چاوشی به احترام شجریان این پیشنهاد را نپذیرفته است. حالا و در آستانه اکران این فیلم، علیرضا قربانی به عنوان خواننده این پروژه معرفی شده است.

شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، بوراک توزکوپاران، بوران کوزوم، سلما ارگچ، حسام منظور، بنسو سورال و هالیت ارگنچ بازیگرانی هستند که در «مست عشق» حضور دارند.

۲۲۰۵۷

منبع: khabaronline-1894452

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار