عذرخواهی باشگاه تراکتور پس درگیری شجاع خلیل‌زاده

باشگاه تراکتور تبریز بابت اتفاقات پیش آمده پس از بازی مقابل پرسپولیس عذرخواهی کرد.

عذرخواهی باشگاه تراکتور پس درگیری شجاع خلیل‌زاده

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، در بیانیه باشگاه تراکتور آمده است:

«باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور نقطه نظرات خود در خصوص بیانیه انجمن محترم خبرنگاران و عکاسان ورزشی در رابطه با گفت‌وگوی شجاع خلیل‌زاده، کاپیتان تیم با اصحاب رسانه پس از بازی با پرسپولیس را در مقام پاسخگویی، بدین شرح اعلام می‌کند:

فوتبال یک مهارت بوده و دانشگاهی برای آموختن آن وجود ندارد؛ اما در سوی دیگر خبرنگاری رشته دانشگاهی بوده و رفتارهای اهالی رسانه با استانداردهای این رشته سنجیده می‌شود.

اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی وظیفه مطالبه‌گری دارند؛ اما نوع مطالبه‌گری و پرسش بر آدابی استوار است که تخطی از آن می‌تواند حقوق دیگران را ضایع کند. تاکید می‌گردد لحن پرسش و نوع سوال همواره باید منطبق با انصاف رسانه‌ای باشد نه در راستای تضعیف و تخریب افراد.

متأسفانه اصحاب محترم رسانه پس از بازی تراکتور مقابل پرسپولیس در لیگ برتر، به جای پرسش در خصوص اتفاقات این مسابقه، با لحنی توأم با توهین و تخریب در خصوص فرعیات و تیم ملی پرسش می‌کنند. چطور انتظار دارند یک بازیکن شاخص در مقابل رسانه‌ها به سوالی که در راستای تخریب او پرسیده شده، پاسخ دهد؟

همان‌طور که اشاره شد، مطالبه‌گری حق اصحاب رسانه بوده، ولی ضرورت دارد که مطابقه گری مبتنی بر اصول و آداب حرفه‌ای باشد.

باشگاه تراکتور بابت هرگونه آزردگی اصحاب رسانه در خصوص بیانات کاپیتان این تیم در پاسخ به سوال بی‌ربط یک خبرنگار محترم ایجاد شده، عذرخواهی می‌کند، ولی انتظار می‌رود انجمن خبرنگاران و عکاسان براساس اخلاق حرفه‌ای، خبرنگاری که از بازیکنی که پس از بازی خسته بوده و تمرکز پایین دارد، سوال حاشیه‌ای می‌پرسد را مورد بازخواست قرار دهد؛ چرا که چنین پرسش‌های حاشیه‌ای می‌تواند تا حد زیادی حالت روحی و روانی یک بازیکن آرام را بهم بریزد و او را وادار کند تا با لحن تند پاسخ دهد. امیدواریم این عذرخواهی دو طرفه باشد. ما حق مطلب را ادا کردیم.»

۲۵۸ ۲۵۸

منبع: khabaronline-1876068

ارسال نظر