برانکو، بزرگترین بازنده بین ما تو هستی!

ونگ ژیا روی، روزنامه‌نگار مشهور چینی در نشریه اسپورت ویکلی یادداشت تندی را علیه برانکو ایوانکوویچ منتشر کرد.

برانکو، بزرگترین بازنده بین ما تو هستی!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ به نقل از این وبسایت، تساوی مقابل سنگاپور در مقدماتی جام جهانی، نتیجه غیرقابل دفاع برای تیم ملی چین است و بزرگترین بازنده این بازی نیز برانکو ایوانکوویچ است که امید زیادی داشت تا با پیروزی کارش را آغاز کند. به نظر فوتبال چین در 14 سال گذشته باقی مانده و هیچ پیشرفتی در این سالها نداشته است (اشاره به این زمان به دلیل آخرین نتیجه تساوی مقابل سنگاپور است و در این مدت چینی‌ها همیشه این تیم را برده بودند).

به نقل از ورزش سه بعد از اینکه چین دو گل در ابتدای بازی به ثمر رساند، حریف هر دو گل را پاسخ داد تا بازی با نتیجه تساوی به پایان برسد. اگر در بازی روز سه شنبه تیم به پیروزی نرسد، یک فاجعه واقعی رخ می‌دهد. با این حال آنچه باعث نگرانی بیشتر می‌شود این است که چین مقابل یکی از ضعیفترین تیمهای قاره آسیا به این نتیجه رسید.

سطح تیم ملی چین حتی از تایلند هم پایینتر است و این موضوع نگرانی را بیشتر می‌کند. جالب اینکه سنگاپور در ده دقیقه پایانی بازی رفت فرصت زدن گل سوم را هم داشت که می‌توانست فاجعه را بزرگتر کند.

* بازیکن دو ملیتی در لیست برانکو
در سالیان گذشته تیم ملی چین معمولا برابر تیمهای قدرتمند آسیایی نتیجه نگرفته بود اما تیمهای ضعیفتر نظیر سنگاپور را شکست می‌داد. البته چین چند هفته پیش در جام ملتها عملکرد ضعیفی داشت و این بار با برانکو و سیستم 4-4-2 الماس (لوزی) وارد زمین شد و حتی بازیکنان دو ملیتی را هم به تیم ملی دعوت کرد.

الکسن بازیکن تیم چنگدو که این فصل حتی یک دقیقه برای تیم باشگاهی بازی نکرده نیز در این اردو به تیم ملی دعوت شد تا برانکو نشان دهد تمام قدرت و پتانسیل موجود تیمش را فراخوانده و این بازی را کاملا جدی گرفته است. به صورت عمومی، برانکو برای تیم ملی چین هندوانه در بسته است و هنوز نتوانسته چیزی را که فدراسیون و هواداران انتظار دارند، نشان دهد.

* سیستم برانکو قدیمی است
درست است که تیم ملی چین باید این بازی را می‌برد اما شاید بد نباشد در مورد شکل بازی نیز صحبت شود. تیم برانکو شروع خوبی داشت و می‌توانست گل سوم را هم بزند اما کارشناسان اعتقاد دارند سیستم 4 - 4 - 2 بهترین سیستم برای تیم چین نیست. در این سیستم تنها یک هافبک دفاعی مقابل مدافعان حضور دارند.

همچنین باتوجه به حضور فرناندینیو، بازیکن برزیلی هافبک راست که در کارهای دفاعی شرکت نمی‌کند، تیم عملا به دو هافبک دفاعی نیاز دارد. هافبک دفاعی ما همیشه در نبردهای دفاعی تنهاست و دو گلی هم که دریافت شد، به خاطر همین مسئله بود. اساسا این نوع بازی و این سیستم در فوتبال دنیا منسوخ شده است.

* آغاز تردید در مورد برانکو
طرفداران فوتبال سنگاپور می‌توانند از این بازی خرسند باشند. آنها از این بازی سرمست خواهند بود چرا که رقیب سنتی و سیاسی خود را بعد از 14 سال متوقف کنند. این باعث افتخاری فوتبال سنگاپور و باعث ذلت فوتبال چین است.

دوباره باید تکرار شود که بازنده اصلی این بازی، برانکو ایوانکوویچ است، جایی که بسیاری از فوتبال دوستان چینی انتظار داشتند با ورود او استایل و تفکر جدیدی وارد فوتبال چین شود اما او با چیزی شبیه به باخت کار را آغاز کرد.

این نتیجه و این بازی سوالی را ایجاد کرده که آیا برانکو بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی چین بود یا حتی یانکوویچ (سرمربی پیشین) گزینه بهتری بود؟

257 251

منبع: khabaronline-1888179

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار