کدام منطقه تهران بیشترین فروشنده ملک را دارد؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:برای اینکه یک تصویر کلی از میزان تقاضای فروش در بازار مسکن داشته باشیم، بهترین راه بررسی موتورهای جست‌وجوی آگهی‌های ملکی است که به واسطه امکانات آنها می‌توان تعداد و کیفیت فایل‌های ملکی موجود که برای فروش عرضه شده است را مورد ارزیابی قرار داد و به این جمع‌بندی رسید که صف فروش در کدام مناطق طولانی‌تر است.

کدام منطقه تهران بیشترین فروشنده ملک را دارد؟

دانستن وضعیت صف فروش ملک از این جهت اهمیت دارد که روی قیمت پیشنهادی فروش اثرگذار است. در واقع در هر منطقه‌ای که حضور فروشنده‌های مسکن پررنگ‌تر باشد، به همان نسبت قیمت‌های پیشنهادی فروش نیز مناسب‌تر است یا اینکه دست‌کم خریداران می‌توانند روی چانه‌زنی بر سر قیمت نهایی حساب بیشتری کنند.

بررسی آخرین فایل‌های عرضه شده برای فروش به بازار مسکن مناطق متوسط تهران حاکی است در میان این مناطق طویل‌ترین صف فروشنده‌ها احتمالا در منطقه پنج شکل گرفته است، چراکه تعداد املاک مسکونی فروشی در این منطقه بیشتر از مناطق متوسط دیگر مثل چهار، هفت و هشت است.


کدام منطقه تهران بیشترین فروشنده ملک را دارد؟

هرچند تعداد فایل‌های عرضه شده برای فروش در موتورهای جست‌وجوی آگهی ملکی به طور دقیق شمارش نشده است اما در یک نگاه کلی می‌توان ادعا کرد دست‌کم در طول یک هفته گذشته تعداد آگهی‌های ملکی افزوده شده به منطقه پنج به مراتب بیشتر از مناطق متوسط و میانی دیگر تهران بوده است و این یعنی در منطقه مذکور دست بالا در معاملات به طرف خریدار تعلق دارد.

۲۳۳۲۲۰

منبع: khabaronline-1836249

ارسال نظر