هکرها در سال ۲۰۲۳ حدود دو میلیارد دلار رمزارز سرقت کرده‌اند

دیجیاتو نوشت:به گزارش De.FI، در سال جاری میلادی هکرها حدود ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را در ده‌ها حمله سایبری به سرقت برده‌اند. با وجود حجم بالای حمله‌های هکری، داده‌ها نشان می‌دهد که برای اولین‌بار از سال ۲۰۲۰ روند هک ارزهای دیجیتال نزولی شده است.

هکرها در سال ۲۰۲۳ حدود دو میلیارد دلار رمزارز سرقت کرده‌اند

وب‌سایت De.FI که پایگاه داده REKT را اداره می‌کند، بدترین هک‌های کریپتو را به‌طور سالانه منتشر می‌کند.گزارش از هاوینگ بیت‌کوین و تاثیر آن بر بازار: هاوینگ بعدی بیت کوین چه زمانی رخ می‌دهد؟

در بین داده‌های منتشرشده، داده‌های مربوط به نفوذ به شبکه رونین در سال ۲۰۲۲ و سرقت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز و هک حدود ۲۰۰ میلیون دلاری سال جاری میلادی شبکه میکسین (Mixin) دیده می‌شود.

داده‌های De.Fi نشان می‌دهد که در سال جاری میلادی حدود دو میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است. این مقدار کریپتو در حمله‌های هکری مختلفی از دست رفته‌اند. اما نشان می‌دهد که شبکه کریپتو آسیب‌پذیری‌های خودش را دارد و سرمایه‌گذاران با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.

بازار نزولی در نیمه اول ۲۰۲۳ باعث شد برخی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار کریپتو ناامید شوند. هرچند برخی دیگر منتظر جهش‌های بزرگ‌تری بودند.

در اوایل ماه دسامبر، شرکت اطلاعاتی بلاکچین TRM Labs نیز تخمینی از میزان سرقت رمزارزها توسط هکرها در سال جاری منتشر کرد. به گفته این شرکت، مجموع ارزهای دیجیتال به سرقت رفته تا اواسط دسامبر حدود ۱.۷ میلیارد دلار بوده است.

یکی از بدترین سرقت‌های رمزارز در سال جاری به هک «اویلر فاینانس» مربوط می‌شود که در آن هکرها تقریباً ۲۰۰ میلیون دلار کرپیتو سرقت کردند. همچنین هک‌های بزرگ دیگری ازجمله هک Multichain با رقم حدود ۱۲۶ میلیون دلار، هک BonqDAO به رقم ۱۲۰ میلیون دلار، هک فونیکس با رقمی درحدود ۱۱۴ میلیون دلار و همچنین Atomic Wallet با سرقت حدود ۱۰۰ میلیون دلار در میان صدها مورد دیگر دیده می‌شود.

سال گذشته میلادی، شرکت نظارت بر بلاکچین Chainalysis گزارشی را منتشر کرد که در آن گزارش به این موضوع اشاره شده بود که هکرها حدود ۳.۸ میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده‌اند. از این رقم، ۱.۷ میلیارد دلار توسط هکرهای کره شمالی موسوم به گروه «لازاروس»، یکی از پرکارترین گروه‌های هکری رمزارز، به سرقت برده شده است.

براساس گزارش Chainalysis، هکرها ۳.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ سرقت کردند. هنوز مشخص نیست برای سال ۲۰۲۴ چه اتفاقی می‌افتد. اما به‌نظر می‌رسد روند سرقت رمزارزها همچنان باقی بماند.

۲۲۰

منبع: khabaronline-1853573

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار