مخالفت تلویحی معاون رییس‌جمهوری با افزایش ۲ درصدی حقوق کارمندان/ بار مالی دارد

در مورد افزایش 2 درصدی رشد حقوق کارمندان در مجلس در لایحه بودجه گفت: افزایش هر یک درصد حقوق کارمندان ماهانه هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

مخالفت تلویحی معاون رییس‌جمهوری با افزایش ۲ درصدی حقوق کارمندان/ بار مالی دارد

به گزارش خبرآنلاین، میثم لطیفی در پاسخ به سوال، نمایندگان در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 1403 رقم رشد 18 درصد برای افزایش حقوق کارمندان در سال آینده را به 20 درصد رساندند،‌ این مصوبه چقدر بار مالی دارد، گفت: هر یک درصد افزایش حقوق کارمندان ماهانه یک هزار میلیارد تومان هزینه برای دولت دارد.

وی با بیان این که ما هم دوست داریم حقوق کارمندان بیشتر شود،‌ در عین حال گفت: آنچه بین دولت و مجلس محل مباحثه است،‌ این است که باید بار مالی این تصمیم باید مشخص شود.

به گفته وی، اگر تصمیم مجلس منجر به خلق نقدینگی شود،‌ آثار سوء آن بیشتر از اثر مثبت است.

وی گفت: باید مشخص شود که منابع افزایش حقوق کارمندان از کجا تامین شود، آنچه دولت پیشنهاد کرده بر اساس درآمد واقعی در سال آینده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی این را هم عنوان کرد که باید آقای منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه با مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت مذاکره کند که در عین افزایش حقوق ، منجر به افزایش تورم و گاهش ارزش پول ملی نشود.

لطیفی در برابر پرسش دیگر که چند درصد از بودجه عمومی دولت صرف حقوق کارمندان می‌شود، نیز خاطرنشان کرد: حقوق کارمندان گاهی از فصل 1 و 2 و گاهی از سایر فصول مثل 4، 5 یا 6 پرداخت می‌شود، اما حدود 80 درصد بودجه عمومی دولت صرف پرداخت حقوق می‌شود.

223223

منبع: khabaronline-1876864

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار