رکورد تاریخی قیمت‌ها در بازار سکه/ قیمت سکه ترمز برید

در روز تعطیل بازار جهانی و تقریبا ثبات قیمت دلار در بازار، قیمت سکه رکورد زد و وارد کانال ۳۸ میلیون تومان شد.

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آخرین روند قیمت‌ها در بازار سکه، از افزایش حدود ۳۹۰ هزار تومانی قیمت سکه امامی حکایت دارد. بر همین اساس، هر قطعه سکه امامی به قیمت ۳۸ میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید.

در همین حال، هر قطعه سکه بهار آزادی افزایش ۱۹۵ هزار تومانی، نیم‌سکه ۵۰۰ هزار تومانی، ربع‌سکه ۲۰۰ هزار تومانی و سکه گرمی ۹۰ هزار تومانی را تجربه کرد. در حال حاضر هر قطعه سکه بهار آزادی در بازار ۳۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۳ میلیون تومان، ربع‌سکه ۱۴ میلیون تومان و سکه گرمی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، حباب سکه به ۶ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان رسیده است که البته کاهش ۸۴۷ هزار تومانی را طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. حباب سکه بهار آزادی نیز ۹۷۱ هزار تومان افزایش پیدا کرده و به ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است.

محمدکشتی‌آرای، رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره روند بازار سکه و طلا می‌گوید: قیمت جهانی طلا تغییری نکرده، اما قیمت ارز و حباب افزایش پیدا کرده است. در نتیجه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده و برای اولین بار سکه به رقم ۳۸ میلیون تومان رسید که سابقه نداشته است.

وی درباره وضعیت بازار نیز عنوان می‌کند: بازار روال عادی دارد، دادوستدها انجام می‌شود. هم تقاضا و هم عرضه وجود دارد و قیمت‌های عنوان شده با توجه به دادوستدهای انجام شده صورت می‌گیرد.

کشتی‌آرای در پیش‌بینی از آینده قیمت طلا گفت: تغییرات عمده برای اونس‌جهانی پیش‌بینی نمی‌شود و به نظر می‌رسد در محدوده کنونی باقی بماند. در حال حاضر با توجه به تقاضا و نرخ ارز احتمال تغییرات قیمت در بازار داخلی وجود دارد.

۲۲۳۲۲۵

منبع: khabaronline-1885219

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار