خطر بیابانی شدن سمیرم را تهدید می کند

خطر بیابانی شدن سمیرم را تهدید می کند

خطر بیابانی شدن سمیرم را تهدید می کند
20 مرداد 1397, 14:00 / کد خبر:53658
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: مشکلات استانی مانند خوزستان به دلیل نبود پوشش گیاهی است و خطر از میان رفتن گیاهان و بیابانی شدن سمیرم را نیز تهدید می کند.
 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: مشکلات استانی مانند خوزستان به دلیل نبود پوشش گیاهی است و خطر از میان رفتن گیاهان و  بیابانی شدن سمیرم را نیز تهدید می کند.
به گزارش ایرنا، عزت الله مرادی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ریزگردها، فرسایش های بادی و خاک، آلودگی هوا، خشکی تالاب ها و حتی انقراض گونه های جانوری به علت تخریب و دست اندازی به مراتع و منابع طبیعی است.
وی  وسعت شهرستان سمیرم را 530 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: 85 درصد از این وسعت عرصه ملی است که 450 هزار هکتار آن را جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم با اعلام کاهش آتش سوزی های مراتع در سال جاری ادامه داد: امسال تنها 6 فقره آتش سوزی در این شهرستان روی داده است.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 30 مورد فقره حریق در مراتع و مناطق طبیعی این شهرستان رخ داد که با تلاش ماموران آتش نشانی مهار شد.
مرادی افزود: این آتش سوزی ها در محدوده ای 43 هکتاری، در هر چهار بخش مرکزی، وردشت، دناکوه و پادنای بزرگ این شهرستان به وقوع پیوسته بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری سمیرم  با اشاره به وقوع بیشترین آتش سوزی در بخش مرکزی این شهرستان افزود: بیشتر این آتش سوزی ها در فصل تابستان و بر اثر خشکی مراتع و گَوَن زارها اتفاق افتاد.
مرادی با اشاره به ادامه خشکسالی بویژه در مراتع و ورود عشایر به منطقه ییلاقی سمیرم بر ضرورت همکاری عشایر برای حفظ پوشش گیاهی این منطقه تاکید کرد.
در این نشست خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، فارس، صدا و سیما و پایگاه خبری سام آرام تجلیل شدند.
سمیرم با پنج هزار و200 کیلومتر مربع وسعت، دارای 100 هزار نفر جمعیت ثابت و عشایری است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین