خلع ید بیش از 5 هزار مترمربع اراضی دولتی اردستان

خلع ید بیش از 5 هزار مترمربع اراضی دولتی اردستان

خلع ید بیش از 5 هزار مترمربع اراضی دولتی اردستان
14 آذر 1397, 15:52 / کد خبر:64128
رئیس اداره راه و شهرسازی اردستان، گفت: پیش از ظهر امروز با صدور حکم قضایی و حضور یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی بیش از 5 هزار مترمربع ارضی دولتی در اردستان خلع ید شد.
مجتبی پورشفیع در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) مساحت 5 هزار مترمربع از اراضی دولتی که سنوات گذشته واقع در شرق کمربندی اردستان جانمایی شده بود خلع ید شد.
وی افزود: با توجه به گزارش یگان حفاظت در خصوص اراضی مورد تصرف شده با طرح موضوع و دستور قضایی و با حضور یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی و نماینده دادستانی این مقدار اراضی دولتی رفع تصرف شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی اردستان گفت: پروسه قضایی این مقدار اراضی نزدیک به دو سال طول کشید و نزدیک به سه سال اراضی در تصرف افراد قرار داشت که با وقت ویژه و نظری که دستگاه قضایی بر موضوع داشت حکم قطعی صادر و اجرا شد.
پورشفیع با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی نسبت به رفع تصرف کلیه اراضی که در منطقه است اقدام خواهد کرد، افزود: کارشناسان اداره آلبوم تهیه و شناسایی اراضی را با عکس‌های گوگل مطابقت می‌دهد و مرز ثبتی زمین‌های دولتی را پیدا می‌کند. به وسیله این روش تاکنون بیش از 250هکتار اراضی تصرفی شناسایی شده است.
وی با اشاره به اینکه موضوع خلع ید اراضی در جلسه حفاظت از اراضی شهرستان مطرح شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در این موضوع با حساسیت ویژه نظر دارد و با نظر مثبتی که در موضوع اراضی وجود دارد به‌زودی اجرای احکام اراضی تصرفی دیگر نیز انجام می‌شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی اردستان در جواب این سؤال که دلیل حجم بالای زمین‌های تصرفی در شهرستان چیست؟ گفت: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی روزانه گشت‌های دوره‌ای خود را دارند و کلیه اراضی را بازدید می‌کنند. اگر تصرفی در حال حاضر انجام شود بلافاصله با دستور دادستان قضایی و با حضور یگان حفاظت همان روز رفع تصرف می‌شود. تصرفاتی که مربوط به سنوات قبل است از جنبه کیفری خارج شده و ملزم به طرح دادخواست حقوقی است.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین