افزایش میزان مبتلایان به کرونا در نطنز نگران‌کننده است؛ ۵۶ درصد مبتلایان آقایان هستند

افزایش میزان مبتلایان به کرونا در نطنز نگران‌کننده است؛ ۵۶ درصد مبتلایان آقایان هستند

افزایش میزان مبتلایان به کرونا در نطنز نگران‌کننده است؛ ۵۶ درصد مبتلایان آقایان هستند
4 اسفند 1399, 10:38 / کد خبر:752111
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز با بیان اینکه افزایش میزان مبتلایان به کرونا در نطنز نگران‌کننده است گفت: ۵۶ درصد مبتلایان آقایان هستند.

علی شریفی  اظهار داشت: هر سال در هفته ابتدایی اسفندماه با هدف اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی گروه‌های مختلف جامعه درباره اولویت‌های سلامت مردان به عنوان نیمی از جمعیت کشور، هفته ملی «سلامت مردان ایران» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شعار هفته سلامت مردان ایرانی موسوم به سما گفت: بالا بودن آمار مردان مبتلا به بیماری کووید 19 و مرگ و میر آنان نسبت به زنان سبب شده شعار امسال هفته سلامت مردان «همه‌گیری کرونا توجه بیشتر به سلامت مردان» در نطنز در نظر گرفته شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز با اشاره به اینکه خود مراقبتی کم‌هزینه‌ترین و بهترین اقدام برای ارتقای سلامت است، گفت: مسئولیت مردان در حفاظت از سلامت خانواده در همه‌گیری کرونا بسیار مهم و قابل توجه است و لذا به نظر می‌رسد ترویج و آموزش مفاهیم خودمراقبتی در مردان برای حفظ سلامت خانواده بسیار قابل توجه است.

وی تأکید کرد: خود مراقبتی فعالیتی است که مردم برای حفظ سلامت و برآورده کردن نیاز‌های جسمی، روانی و اجتماعی خود انجام داده و به وسیله آن از بیماری‌ها یا حوادث پیشگیری و از سلامت خود بعد از بیماری حاد یا ترخیص از بیمارستان، حفاظت می‌کنند.

شریفی ضمن هشدار نسبت به افزایش قابل توجه مبتلایان به کرونا در نطنز ابراز داشت: از ابتدای امسال تا 26 بهمن‌ماه با توجه به آمار از مجموع یک هزار و 267 مورد کرونای مثبت در شهرستان نطنز، تعداد 708 مورد کرونا متعلق به مردان با 56 درصد و از 249 مورد بستری شده در بیمارستان‌های خاتم‌الانبیاء نطنز و فاطمیه بادرود اختصاص داشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی افزود: با توجه به حساسیت موضوع لازم است رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و توجه بیشتر به بروز علائم خطر کرونا و مراجعه سریع‌تر به مراکز بهداشتی در صورت بروز علائم توسط آقایان انجام شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4354 ؛ 01 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین