محورهای مواصلاتی گلپایگان و خوانسار ایمن می‌شود

محورهای مواصلاتی گلپایگان و خوانسار ایمن می‌شود

محورهای مواصلاتی گلپایگان و خوانسار ایمن می‌شود
15 آبان 1398, 19:00 / کد خبر:77232
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ارتقای ایمنی راه‌های مواصلاتی شهرستان گلپایگان و خوانسار در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، عبدالهاشم حسن‌نیا ظهر امروز در حاشیه بازدید از راه‌های مواصلاتی شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: گلپایگان در کریدور غرب به مرکز کشور و بخشی از شهرهای شمال به جنوب قرار دارد به طوری که بیشترین ترددها به سمت اصفهان نیز در این مسیر صورت می‌گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: وظیفه داریم به سطح ارتقای ایمنی در وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان گلپایگان و خوانسار اهمیت دهیم.          
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در جهت بالا بردن ایمنی در راه‌های مواصلاتی این شهرستان آسفالت، روکش آسفالت، اصلاح هندسی، رفع موانع ترافیکی، ترمیم و اصلاح نقاط حادثه خیز، احداث پل‌های زیرگذر در مسیر دو شهر، ساماندهی جاده‌ها و تجهیز روشنایی معابر و راه‌های پرتردد با هماهنگی‌ استان و با استفاده از منابع مالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد.
حسن‌نیا گفت: جاده‌ها با مشخصات و ظرفیت تردد طراحی می‌شود که برای رفع اشباع جاده‌ها باید موانع ترافیکی برطرف شود بنابراین با همکاری استان و نماینده شهرستان در جهت بهبود و کیفیت و بالابردن ایمنی راه‌های مواصلاتی این شهرستان سعی و تلاش خواهیم کرد.
راه مواصلاتی گلشهر نیازمند روکش آسفالت است
در ادامه علی نیکبخت شهردار گلشهر با ارائه گزارشی از حوادث جاده‌ای ناشی از تردد خودروها در محور مواصلاتی گلشهر، اظهار کرد: تمام 13 کیلومتر محور شهر گلشهر محور مواصلاتی غرب به مرکز کشور است که نیاز به روکش آسفالت دارد و از طرفی در توان شهرداری این شهر نیست.
شهردار گلشهر گفت: هفت سال گذشته  راه و شهرسازی استان قول مساعدت برای تأمین اعتبار مورد نیاز برای روکش آسفالت این محور 13 کیلومتری دادند اما وعده‌ها عملی نشد و هر روز شاهد افزایش ترانشه‌ها در این محور مواصلاتی هستیم که خطراتی را به همراه دارد.
به گزارش فارس، ظهر امروز معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و نماینده شهرستان در مجلس از محورهای مواصلاتی و پرتردد شهرستان شامل محور دُر-تیکن، کوچری، وانشان، جاده‌های مواصلاتی دو شهر گوگد و گلشهر بازدید به عمل آورد.
همچنین امروز معاون وزیر راه در سفر به شهرستان خوانسار نیز از روند اصلاح محور مواصلاتی ویست-خوانسار، تونل خوانسار- بوئین میاندشت و روشنایی محدوده پل ساسان بازدید کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، شماره 4268 ؛ 29 دی 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین