انتخاب ۱۱ اثر برای حضور در جشنواره تئاتر استان

انتخاب ۱۱ اثر برای حضور در جشنواره تئاتر استان

انتخاب ۱۱ اثر برای حضور در جشنواره تئاتر استان
20 آبان 1398, 12:00 / کد خبر:77381

مدیر دفتر تخصصی تئاتر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: امسال برای حضور در جشنواره تئاتر استان اصفهان ۱۱ اثر انتخاب شدند که ۴ تئاتر با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به اجرا در آمده است.

مهدی شفیعی مدیر دفتر تخصصی تئاتر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: امسال برای حضور در جشنواره تئاتر استان اصفهان تعداد ۱۱ اثر انتخاب شدند که ۱۰ اثر در بخش مسابقه و یک اثر در بخش جنبی شرکت خواهند کرد.

 او افزود: از مجموع ۱۰ تئاتر، ۵ مورد متعلق به شهر اصفهان است که ۴ تئاتر شرکت کننده با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به اجرا در آمده است.

مدیر دفتر تخصصی تئاتر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: از مجموع اجرا‌های شهر اصفهان بالغ بر ۸۰ درصد و از مجموع اجرا‌های استان ۴۰ درصد از تئاتر‌ها با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به جشنواره راه یافته اند.

شفیعی ادامه داد: امسال به دلیل تعمیرات تالار هنر در عمل امکان اجرای بسیاری از تئاتر‌ها در مکان این تالار وجود نداشت لذا حمایت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نقش به سزایی در اجرای این جشنواره داشت و سند این موضوع، حضور فعال ۴ تئاتر در جشنواره است.

او اظهار داشت: هر ساله تمام استان‌های سراسر کشور در زمان خاصی اقدام به برپایی جشنواره تئاتر در سطح استان خود می‌کنند و تمام اجرا‌های شاخص در طول سال را در این جشنواره شرکت می‌دهند.

شفیعی افزود: در این جشنواره یک یا ۲ تئاتر برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می‌شوند و همین امر اهمیت برپایی جشنواره‌های استانی را دوچندان می‌کند.

مدیر دفتر تخصصی تئاتر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: این سازمان نیز با توجه به اهمیت جشنواره تئاتر به حمایت از تعدادی آثار شاخص در شهر اصفهان اقدام کرده است.

 تئاتر "چایی راند آخر" به نویسندگی امیر بهبودنیا و کارگردانی مسعود نریمانی، "سالمرگی" به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی پویان عطایی، " کُلاغ ها" به نویسندگی و کارگردانی سعید محسنی، "خانه" به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی عماد قلی پور و تئاتر "سبوط" به نویسندگی سعید محسنی و کارگردانی امید نیاز با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به روی صحنه رفته و موفق به راهیابی در جشنواره تئاتر استان اصفهان گردیده اند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین