افزایش ۸۵ درصدی واردات تلفن همراه

افزایش ۸۵ درصدی واردات تلفن همراه

افزایش ۸۵ درصدی واردات تلفن همراه
28 شهریور 1400, 11:24 / کد خبر:774326
براساس اعلام گمرک، در پنج ماه ابتدایی امسال در مجموع یک میلیارد و ۳۹۵ میلیون دلار تلفن همراه با برندهای مختلف به کشور وارد شده است که نشان از رشد ۸۵ درصدی واردات این کالا در هم‌سنجی با پارسال دارد.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از گمرک، حجم واردات گوشی در سال جاری نزدیک به ۲ هزار و ۵۶۰ تن بوده و در مقایسه با پنج ماه نخست سال ۱۳۹۹ حدود ۳۶ درصد رشد دارد. سال گذشته در پنج ماهه نخست یک‌هزار و ۸۸۴ تن گوشی به ارزش ۷۵۶ میلیون دلار وارد شد.
روند افزایشی واردات گوشی در حالی اتفاق افتاده که گزارش‌های قبلی نشان داده بود با وجود محدودیت واردات، این کالا در صدر اقلام وارداتی قرار دارد و حتی از هر یک از کالاهای اساسی وارد شده میزان آن بیشتر است.
این در حالی است که در مجموع در پنج ماه نخست سال جاری تجارت خارجی ایران (واردات و صادرات) حدود ۳۵ میلیارد دلار بوده که تقریبا نیمی از آن را واردات تشکیل می‌دهد و از این رقم نزدیک به ۱.۴ میلیارد دلار به گوشی تلفن همراه اختصاص داشته است.
به گزارش ایرنا بر اساس آخرین آمار گمرک، مجموع تجارت خارجی ایران در پنج ماهه نخست امسال‌ به ۵۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۳۴ میلیارد دلار رسید که با تراز یک میلیارد دلاری مثبت، سهم صادرات ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ارزش ۱۷ میلیارد و ۶۶۱ میلیون دلار و سهم واردات ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۶ میلیارد و ۶۳۱ میلیون دلار بود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره ۴۳۵۰ ؛ 27 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین