کمتر از ۲۰ درصد گروه‌های سنی اردستان واکسن نزدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان:

کمتر از ۲۰ درصد گروه‌های سنی اردستان واکسن نزدند

کمتر از ۲۰ درصد گروه‌های سنی اردستان واکسن نزدند
4 مهر 1400, 09:43 / کد خبر:775056
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: با وجود سرعت گرفتن واکسیناسیون، هنوز ۱۰ تا ۲۰ درصد گروه‌های سنی مختلف در شهرستان اردستان واکسن نزده‌اند.
حسن ذبیحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: همچنان ضریب اشغال بیمارستان‌ و مراکز درمانی شهرستان و موارد مثبت کرونایی در اردستان شکننده است و با وجود سرعت گرفتن واکسیناسیون، هنوز به طور میانگین ۱۰ تا ۲۰ درصد گروه‌های سنی مختلف واکسن نزده‌اند.
وی با بیان اینکه گروه‌های سنی ۷۰ تا ۷۴ و ۷۵ تا ۷۹ سال تاکنون بیشترین میزان واکسن را در شهرستان اردستان دریافت کرده‌اند، افزود: شبکه بهداشت و درمان به روش‌های مختلف از جمله پیامک و فراخوان عمومی و خیابانی به شهروندان هشدار واکسیناسیون داده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان واکسن زدن را یک تکلیف و مسئولیت اجتماعی عنوان کرد و گفت: امروز هم‌زمان با افزایش فعالیت‌های واکسیناسیون، گروه‌هایی در فضای مجازی شروع به تبلیغات بر علیه واکسن کرونا کرده و واکسن ستیزی را در جامعه به راه انداختند که باعث می‌شود مردم از واکسیناسیون اجتناب کنند در حالی که هیچ یک از این شایعات صحت ندارد.
ذبیحی با بیان اینکه تا پایان روز گذشته حدود ۱۲۸۵۵ نفر از شهروندان دوز اول واکسن و ۳۹۵۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند، خاطرنشان کرد: از امروز واکسیناسیون ۱۵ ساله‌ها در شهرستان شروع خواهد شد و متولدان ۱۳۸۵ و قبل از آنکه حدود ۱۶۰۷ نفر هستند می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
وی تصریح کرد: با همکاری آموزش و پرورش بیش از ۹۰ درصد فرهنگیان شهرستان نوبت اول واکسن خود و بیش از ۷۹ درصد نوبت دوم واکسن خود را دریافت کردند و تأکید کردیم مابقی این افراد باید هرچه زودتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4351 ؛ 28 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین