اصفهان تا آخر پاییز به ایمنی در برابر کرونا می رسد

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان:

اصفهان تا آخر پاییز به ایمنی در برابر کرونا می رسد

اصفهان تا آخر پاییز به ایمنی در برابر کرونا می رسد
27 مهر 1400, 12:07 / کد خبر:778021
مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با ابراز امیدواری از اینکه اصفهان تا آخر پاییز به ایمنی در برابر کرونا برسد، گفت: ۵۴ درصد دانش آموزان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.
رضا فدایی مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با اشاره به اینکه ۴۴ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان اصفهان است، گفت: ۷۲ مرکز معمولی واکسیناسیون هم در استان اصفهان به فعالیت مشغول است که ۱۴ مرکز در شهرستان اصفهان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه آمادگی تزریق روزانه بیش از ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در اصفهان فراهم است، اظهار کرد: تاکنون ۶۷ درصد افراد بالای ۱۲ سال یک نوبت واکسن و ۳۶ درصد هم دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر برای دریافت نوبت اول واکسن و بیش از ۶۰ هزار نفر هم برای دریافت دز دوم واکسن مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: مراجعات روزمره برای واکسیناسیون حدود ۸۰ هزار نفر است.

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با تاکید بر تسریع روند واکسیناسیون دانش آموزان در اصفهان گفت: روزانه ۵ الی ۶ هزار نفر برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند که امیدواریم تا قبل از بروز پیک ششم کرونا در فصل سرما این مقدار افزایش یابد.

وی افزود: تاکنون ۵۴ درصددانش آموزان یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
بیش از ۹۵درصد واکسن‌های مورد استفاده سینوفارم چینی است، اما مقادیر برکت، آسترازنکا و پاستوکووک در سبد واکسیناسیون موجود است.
پاستوکووک هم به فهرست واکسیناسیون دانش آموزان اضافه شده است. با روند فعلی تا آخر پاییز اصفهان به ایمنی می‌رسد، اما اگر استقبال شهروندان از واکسیناسیون افزایش یابد امیدواریم تا قبل از ظهور پیک ششم به ایمنی دست یابیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین