خشکی ۱۰۰ درصدی تالاب گاوخونی/ خشکی تالاب صدها کیلومتر از مرکز کشور را درگیر می‌کند

نماینده مردم اصفهان:

خشکی ۱۰۰ درصدی تالاب گاوخونی/ خشکی تالاب صدها کیلومتر از مرکز کشور را درگیر می‌کند

خشکی ۱۰۰ درصدی تالاب گاوخونی/ خشکی تالاب صدها کیلومتر از مرکز کشور را درگیر می‌کند
27 آبان 1400, 07:28 / کد خبر:781949
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ متأسفانه مشکل اصلی زاینده‌رود، کم‌آبی است و این معضل اکنون سبب خشکی صددرصدی تالاب گاوخونی شده که پیامدهای آن تا استان‌های همجوار را درگیر خواهد کرد.
حسینعلی‌ حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به خشکی صددرصدی تالاب گاوخونی و اهمیت احیاء این تالاب بین‌المللی اظهار داشت: متاسفانه معضل و بحران خشکی تالاب گاوخونی دیگر تنها مشکل استان اصفهان نیست بلکه با توجه به اینکه پیامدهای این بحران نظیر ریزگردها و غیره تا چندصد کیلومتر خواهد رسید، این معضل به یک بحران ملی تبدیل شده است.
وی با تأکید بر لزوم حل فوری مشکل تالاب گاوخونی ادامه داد: به‌نظر من کشور باید همه ظرفیت‌های خود را به‌کار ببندد و پای کار حل مشکل تالاب گاوخونی بیاید از جمله وزارت نیرو باید آغوش خود را به روی کسانی که ایده‌ای برای حل مشکل دارند و ادعا می‌کنند که می‌توانند تأمین آب کنند، باز کند و مجوزهای لازم را برای آن‌ها صادر کند تا اگر مشکل هم حل نشد، حداقل ایده‌ها شنیده شود و بیش از این شاهد ادعاهای خالی نباشیم.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه مجلس برای حل مشکل تالاب گاوخونی و احیاء زاینده‌رود افزود: این پرسشی است که بارها مطرح می‌شود در صورتی که اصلا مجلس نباید برنامه‌ای داشته باشد بلکه ستاد احیای زاینده‌رود که رئیس جمهور وقت دستور تشکیل آن را داد شروع به‌کار کند و مجلس پیگیر آن باشد برای حل مشکل زاینده‌رود کافی خواهد بود.
حاجی‌دلیگانی کم‌آبی را معضل اصلی زاینده رود دانست و افزود: همه نمایندگان اصفهان به‌نوعی در حال تلاش برای حل مشکل زاینده‌رود هستند اما متاسفانه مشکل اصلی زاینده‌رود کم‌آبی است. باید به‌دنبال منابع جدید آبی باشیم و امیدوارم دولت و وزیر نیرو فکر و برنامه‌ای جدی و اساسی برای حل این مشکل داشته باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین