رزمگر: وقتی قرار نیست در مسابقه جهانی قهرمان شویم، بهتر است جوان‌گرایی کنیم

اولین بازی تدارکاتی ما با رومانی است!

رزمگر: وقتی قرار نیست در مسابقه جهانی قهرمان شویم، بهتر است جوان‌گرایی کنیم

رزمگر: وقتی قرار نیست در مسابقه جهانی قهرمان شویم، بهتر است جوان‌گرایی کنیم
6 آذر 1400, 13:18 / کد خبر:783080
مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان گفت: در رقابت‌های جهانی که قرار نیست قهرمان شویم، باید جوانانی را ببریم که کسب تجربه کنند و به جایی برسند که آسیا برای آنها کوچک باشد.
عزت‌الله رزمگر مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در نشستی خبری اظهار داشت: برای یافتن بهترین بازیکنان در هندبال کشورمان، در اولین مرحله در هر پست 10 نفر و در مجموع 70 نفر دعوت شدند و این تعداد طی هفت اردو به 18  نفر رسید. قرار بود مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی باشد، ولی در نهایت اردن میزبان مسابقات شد و تیم ما هم در رده چهارم ایستاد. همچنین تیم چین با دریافت وایلدکارت به مسابقات جهانی اضافه شد و به این ترتیب شش تیم از آسیا حاضر هستند.
وی افزود: در اولین دیدار با رومانی روبه‌رو می‌شویم، تیمی که کلاس بالایی در هندبال دارد. حریف بعدی ما نروژ است که بازیکنان زیادی در لیگ‌های اروپا دارد. برابر قزاقستان هم که دیگر حریف ماست، در رده‌بندی قهرمانی آسیا بازی کردیم. مسابقاتی در سطح بالا داریم و‌ امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنیم.
رزمگر خاطرنشان کرد: انتظار نداریم تیم‌های بزرگ را شکست بدهیم. به صورت منطقی می‌دانیم این اولین حضور ما در مسابقات جهانی است و به همین دلیل برای کسب تجربه در رقابت‌ها حاضر می‌شویم. حضور در این میادین یک تجربه بزرگ برای ماست و ما با دست پر بر می‌گردیم. این دست پر مدال نیست، بلکه به دست آوردن تجربه برای بازیکنان است که در نهایت در مسابقات آسیا صاحب بازیکنان باتجربه خواهیم بود.
وی در واکنش به برخی حواشی در مورد انتخاب بازیکنان گفت: هیچ وقت حاشیه در قاموس ما نبوده است. اگر فدراسیون به فردی به‌عنوان مربی اعتماد کرده است، باید بگویم که فدراسیون هم نماینده همه اهالی هندبال است و همه باید به این انتخاب احترام بگذارند‌. این انتخاب شخصی و سلیقه‌ای نیست. باید مربی یا بازیکن این حرف‌ها را از من بپرسد. من امروز و به حرمت این جمع پاسخ می‌دهم. ما 16 نفر و از هر پست دو نفر و یک بازیکن به‌عنوان آچار فرانسه را با خود می‌بریم‌. مخالف خط خوردن بازیکن هستم. خط خوردن به معنای قطع شدن است و همه اینها عزیزان ما هستند. ما در ابتدا 70 نفر را دعوت کردیم و در نهایت به 16 نفر رسیدیم. آن زمان هم نفر هفتادویکم به من اعتراض کرد. واقعیت این است که مربی با بازیکنان مشکلی ندارد.
مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان تأکید کرد: ما از بین بازیکنان بهترین‌ها را انتخاب کردیم و برای این انتخاب روزهای سختی داشتیم. من مجبورم تاکتیک‌های خود را با استفاده از بازیکنان چپ دست دو برابر کنم‌. بازیکن راست دست باید در جای خود بازی کند. کسی خط نخورده است، چون در هر پست باید دو نفر داشته باشم. فدراسیون به دنبال بها دادن به جوانان است. در مسابقات قهرمانی آسیا باید تجاری کار کنیم، دنبال مدال باشیم و حق ریسک نداریم، ولی در مسابقات جهانی که قرار نیست قهرمان شویم، باید جوانانی را ببریم که کسب تجربه کنند و به جایی برسند که آسیا برای آنها کوچک باشد. کادر فنی هیچ غرضی ندارد و انتخاب ما صرفاً در چارچوب زمین هندبال است. هیچ مربی دشمن خودش نیست و بهترین‌ها را انتخاب می‌کند‌. برای مثال شما راضیه جانباز را می‌گویید، ولی من باید توضیح بدهم که او خودش نیامد. فلاحی خداحافظی کرد و من مجبورم نسل دیگری وارد کنم. در واقع باید جایگزین او را برای کشورم بسازم.
وی با اشاره به حمایت‌های فرناندز سرمربی  تیم هندبال مردان گفت: در مکاتب مختلف هندبال سعی کردم دانش‌آموز خوبی باشم. مکتب لاتین به هندبال ما نزدیک است. در تیم ملی هندبال کشورمان از شهرکرد، خراسان، گیلان، مازندران و همه ایران بازیکن حضور دارد و مانند لهجه‌های زیبایی که داریم، یک هندبال زیبا را داریم‌. ما نیاز به مکتب مناسب برای هندبال کشورمان داریم که مکتب لاتین بهترین آن است و می‌تواند نجات‌دهنده هندبال کشورمان باشد. فرناندز یکی از بهترین‌های این مکتب است. او سال‌ها تدریس کرده و همه تمرینات ما را رصد می‌کرد و در شرایطی که در اردن با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردم، با پیام‌هایی که داشت، از ما حمایت کرد. امیدوارم تیم او نیز در آسیا بهترین نتیجه را بگیرد.
وی راجع به عدم برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ملی گفت: زمان کمی داشتیم و تا لحظات آخر درگیر کرونا بودم. فدراسیون از بیشتر زمان‌ها استفاده کرد و در این زمان‌ها جایی برای بازی تدارکاتی وجود نداشت. اولین بازی تدارکاتی ما با رومانی و بعدی با نروژ است‌. هفته گذشته یک بازی با آتریسا داشتیم، ولی نمی‌توانم اسم آن را بازی تدارکاتی بگذارم، چون در بهترین بازیکنان این تیم در اختیار ما بودند. آتریسا هم در شرایط خاص آمد، ولی عملاً یک باشگاه با تیم ملی قابل مقایسه نیست. ضمن اینکه بازی کردن با بازیکنان کم‌تجربه ممکن است به بازیکنانم آسیب بزند‌. بازیکن تیم ملی در این شرایط تحت فشار و شکننده است.
در ادامه این نشست خبری افسانه دهقانی نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال اظهار داشت: بانوان ما با حجاب کامل اسلامی، نماد زیبایی زنان کشورمان را در جهان به نمایش خواهند گذاشت. امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم.
وی درباره پاداش ملی‌پوشان گفت: در اردن که مربیان ما درگیر بیماری بودند، پاکدل رئیس فدراسیون، خود را به اردن رساند و پاداش بچه‌ها را پرداخت کرد. پاداش به دلار بود و قدردان زحمات بچه‌ها هستیم. وزیر ورزش هم پاداشی برای آنها در نظر گرفت.
نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در مورد شانس بانوان برای حضور در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو گفت: طبق صحبت با معاون بانوان وزارت ورزش و با توجه به دستاوردهای خوب هندبال و اینکه دو تیم می‌توانند مجوز حضور در این بازی‌ها را داشته باشد، یک تیم ممکن است هندبال باشد.
همچنین خدیجه قانع مربی تیم ملی هندبال کشورمان گفت: در بودجه امسال بانوان جایی نداشتند، ولی پاکدل اعتماد و تیم را اعزام کرد و خدا را شکر توانستیم جواب این اعتماد را به خوبی بدهیم. از کادر فنی گذشته که در کنار ما بودند، تشکر می‌کنم. تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم، ولی با تیم‌های بزرگی بازی خواهیم کرد. هندبال ما پیشرفت خوبی داشته است و پله‌های ترقی را طی می‌کند. امیدوارم بتوانیم باعث افتخار و آبروی ایران باشیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره ۴۳۵۰ ؛ 27 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین