احتساب ایام سربازی برای سنوات خدمت بازنشستگی سردفتران و دفتریاران

رئیس سازمان ثبت موافقت کرد

احتساب ایام سربازی برای سنوات خدمت بازنشستگی سردفتران و دفتریاران

احتساب ایام سربازی برای سنوات خدمت بازنشستگی سردفتران و دفتریاران
7 آذر 1400, 11:20 / کد خبر:783185
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با احتساب ایام سربازی جزو سنوات خدمت سردفتران و دفتریاران جهت بازنشستگی موافقت کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، از چندی قبل بسیاری از سردفتران و دفتریاران تقاضای احتساب ایام خدمت ضرورت سربازی در سنوات اشتغال سردفتری و دفتریاری جهت بهره مندی از مزایای مقرر در ماده ۱۰ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران مصوب ۱۳۵۴ برای بازنشستگی را داشته اند.
این در حالی است که در ماده ۸۵ آئین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی صرفاً به سابقه پرداخت حق بیمه و بازنشستگی در سایر صندوق‌های بازنشستگی تصریح شده است و همچنین باتوجه به ماده ۱۰۵ قانون مدیریت خدمات کشوری که احتساب ایام خدمت سربازی را در خصوص کارکنان دولت با شرایط خاص تجویز نموده است.
اما حالا رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرده است که احتساب ایام خدمت سربازی به مدت سنوات حق بیمه پرداختی به صندوق کانون سردفتران و دفتریاران برای سردفتران و دفتریاران صرفاً به منظور اعمال ماده ۱۰ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران بدون محاسبه و بهره مندی از مزایای حقوق بازنشستگی کانون جهت دوران سربازی منعی ندارد.
به این ترتیب سردفتران و دفتریارانی که ۲۵ سال سابقه خدمتی دارند و پنج سال سابقه بیمه خود را از سایرصندوق‌های بازنشستگی برای رسیدن به حد نصاب بازنشستگی ارائه می‌کنند می‌توانند از این امکان استفاده کرده و دو سال خدمت سربازی را جزو پنج سال سنوات پایانی برای احتساب ایام خدمت ارائه کنند.
قابل ذکر است که دو سال خدمت سربازی جزو تعهدات صندوق کانون برای پرداخت حقوق بازنشستگی نیست.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین