برای حراج صنفی هم بایستی اجازه گرفت!

برای حراج صنفی هم بایستی اجازه گرفت!

برای حراج صنفی هم بایستی اجازه گرفت!
10 آذر 1400, 10:33 / کد خبر:783530
معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران اعلام کرد که ارائه تخفیف در واحد‌های صنفی بدون نیاز به مجوز اتحادیه مجاز است، اما برگزاری حراج مشروط به هماهنگی با اتحادیه است و در شهر‌های نارنجی و قرمز محدودیت دارد.
بهنام نیک‌منش، با اشاره به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، کاهش فروش و کاهش توان خرید مردم، گفت: اتاق اصناف از بهار امسال موضوع حذف نمایشگاه‌ها و انتقال تخفیف‌ها به واحد‌های صنفی را در دستور کار قرار داد؛ بنابراین از واحد‌های صنفی خواسته شده تا حد ممکن از سود خود کم کنند تا هر واحد صنفی به‌عنوان یک غرفه نمایشگاهی بتواند مشتری جذب کند.
به گزارش ایسنا، وی همچنین با بیان اینکه فروش‌های پاییزه و زمستانه این طرح همچنان برقرار است، اظهار کرد: واحد‌های صنفی می‌توانند بدون نیاز به مجوز از اتحادیه‌های خود، تخفیف ارائه کنند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه این شرایط با توجه به شرایط اقتصادی کشور و در پیش بودن آیین‌هایی مثل شب یلدا در نظر گرفته شده و ارتباط خاصی با رویداد‌های فرامرزی ندارد، تصریح کرد: شرایط برگزاری حراج متفاوت است و واحد‌های متقاضی برگزاری حراج باید با هماهنگی اتحادیه مربوطه اقدام کنند.
نیکمنش در پایان تاکید کرد که برگزاری حراج حتما نیاز به مجوز اتحادیه دارد و در شهر‌های قرمز و نارنجی به لحاظ کرونایی نیز محدودیت دارد.
گفتنی است که آبان ماه سال گذشته در پی اوج گیری کرونا، در راستای جلوگیری از تجمعات مردمی برگزاری هر گونه حراج صنفی ممنوع شده بود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، شماره 4275 ؛ 07 بهمن 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین