راه اندازی قطار سریع السیر اصفهان – تهران

راه اندازی قطار سریع السیر اصفهان – تهران

راه اندازی قطار سریع السیر اصفهان – تهران
2 دی 1400, 16:58 / کد خبر:783623

اولین شبکه ی ریلی رسیع السیر کشور، خط تهران – قم – اصفهان خواهد بود. بعد از این مسیر، قطار تهران تبریز، تهران مشهد ، اصفهان شیراز و شیراز بوشهر وارد شبکه پرسرعت ریلی کشور می شوند.

مجری طرح های زیربنایی اصفهان در سومین همایش حمل و نقل عنوان داشت: اولین شبکه ی ریلی رسیع السیر کشور، خط تهران – قم – اصفهان خواهد بود. بعد از این مسیر، قطار تهران تبریز، تهران مشهد ، اصفهان شیراز و شیراز بوشهر وارد شبکه پرسرعت ریلی کشور می شوند.

وی با بیان این مورد که خط سریع السیر قطار اصفهان – تهران از شمال اصفهان به ایستگاه راه آهن و بعد از ان به شیراز می رود، افزود: در 40 سال گذشته، غرب کشور بیشترین توسعه را در حوزه ی راه و راه آهن داشته و کمتر به شرق ایران در این زمینه توجه شده است. این در حالی است که اکنون تنها راه دسترسی به آب های آزاد، از طریق دریای عمان و چابهار می باشد.

صلواتی مجموع محور قطار سریع السیر تهران اصفهان را 410 کیلومتر و سرعت این قطار را بالغ بر 300 کیلومتر بر ساعت عنوان نمود. همچنین در خصوص مسیر این قطار گفت: «مسیر قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران شامل ایستگاه اصفهان در کنار ورزشگاه نقش جهان به ایستگاه قدس، ایستگاه فرودگاه امام و بعد هم ایستگاه راه‌آهن است»

قطارهای سریع السیر در این مسیر، رقیب جدی پرواز هستند تا جایی که مسیر اصفهان – تهران با این قطار ها در مدت زمان 90 تا 100 دقیقه طی می شود. 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱، شماره ؛ 03 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین