کاهش ترافیک اصفهان با تکمیل ۲ کلان پروژه شهری

شهردار اصفهان:

کاهش ترافیک اصفهان با تکمیل ۲ کلان پروژه شهری

کاهش ترافیک اصفهان با تکمیل ۲ کلان پروژه شهری
29 دی 1400, 16:03 / کد خبر:783812

شهردار اصفهان خط دو قطار شهری و رینگ چهارم را دو کلان پروژه شهرداری دانست و گفت: پس از تکمیل رینگ چهارم، خودروهای سنگین وارد شهر نمی‌شود از این رو آرامش ترافیکی بیشتری در معابر شهر برقرار و میزان آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

علی قاسم‌زاده امروز- چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه- در برنامه رادیویی «صدای شهر»، اظهار کرد: بخشی از آلودگی هوای شهر اصفهان مربوط به صنایع اطراف و بخشی مربوط به خودروهای عبوری در سطح شهر است، در این راستا شهروندان و شهرداری می‌توانند با کمک یکدیگر به هر میزانی این آلودگی را کاهش دهند و تا حد امکان کم‌ترین استفاده از وسیله نقلیه شخصی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز به بهانه روز ملی هوای پاک از مردم دعوت کردیم از وسایل نقلیه عمومی برای تردد در شهر استفاده کنند و اگر فاصله بین مبدا و مقصدشان کوتاه است به صورت پیاده سفر درون شهری خود را انجام دهند، افزود: همچنین امروز به عنوان یک اقدام نمادین مترو و اتوبوس در سطح شهر به صورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: در کنار این اقدام از مدیران شهری دعوت کردیم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند که استاندار و برخی از مدیران این موضوع را در دستور کار قرار دادند؛ این اقدام یک نقطه آغاز است که در این راستا ما مسئولان نیز سعی خواهیم کرد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اولویت نخست بودجه سال آینده به بخش حمل و نقل اختصاص دارد که امیدوارم با تحقق آن، بتوانیم تا حد زیادی مشکلات این حوزه را برطرف کنیم.

قاسم‌زاده با بیان اینکه خط دو قطار شهری و رینگ چهارم، دو کلان پروژه شهرداری اصفهان است که پس از تکمیل می‌تواند بخشی عمده‌ای از حمل و نقل را به زیر زمین و اطراف شهر هدایت کند، گفت: پس از تکمیل رینگ چهارم، خودروهای سنگین وارد شهر نمی‌شود از این رو آرامش ترافیکی بیشتری در معابر برقرار و میزان آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

شهردار اصفهان افزود: از مردم درخواست داریم با بیان نظرات و پیشنهادات خود یاری‌گر خادمان خود در شهرداری باشند، باید بدانیم گره آلودگی هوا به دست همه ما باز خواهد شد لذا سعی کنیم تا حد امکان از خودرو شخصی استفاده نکنیم تا شهر ما شهر زندگی شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین