احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۹

احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۹

احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۹
24 اردیبهشت 1401, 12:03 / کد خبر:784862
مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان از احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ساکنان بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از وجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی رنج می‌برند، با احیای این بافت‌ها سطح زندگی شهروندان بهبود می‌یابد.

سیدسلمان قاضی‌عسگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: اگر منطقه ۹ شهرداری به سه بخش تقسیم شود، محدوده ناژوان به عنوان بخش جنوبی و توسعه‌یافته از لحاظ دریافت خدمات و محیط شهری شرایط خوبی دارد، حدفاصل میرزاطاهر تا آتشگاه محدوده میانی منطقه و در حال توسعه است و حدفاصل آتشگاه تا کهندژ به عنوان بخش سوم دارای بیشترین بافت فرسوده است.

وی با بیان اینکه وسعت بافت فرسوده ۱۴ محله منطقه ۹ شهرداری از جمله کارلادان، کوهانستان، جروکان، سودان‌، گلستان، مهدیه، کلیچه و زهران ۱۷۰ هکتار است، گفت: بافت‌های فرسوده این محلات با مشارکت مردم احیا می‌شود.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه پروژه احیای بافت‌های فرسوده به صورت مشارکت مردمی است و اعتبار اجرایی ندارد، تصریح کرد: بر اساس این طرح، ساکنان به ازای هر یک متر زمین که در اختیار پروژه قرار می‌دهند، یک متر و ۳۰ سانتی‌متر آپارتمان با مصالح بسیار مناسب تحویل می‌گیرند و در مدت اجرا، تسهیلات وام با کارمزد چهار درصد و تنفس دو ساله برای رهن منزل در اختیار ساکنان گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: در طرح احیای بافت فرسوده منطقه ۹، پلاک‌های مسکونی محله‌ها تجمیع و به بلوک‌های ۷۰۰ تا هزار متری تقسیم می‌شود، همچنین زمین‌های ورزشی، خدمات فرهنگی، مذهبی، آموزشی و پارک‌ها نیز جانمایی و برنامه‌ریزی مدرن شهری روی این محدوده‌ها انجام می‌شود.

قاضی‌عسگر با بیان اینکه در مرحله نخست اجرای طرح احیای بافت فرسوده منطقه ۹ سه محله سودان، کوهانستان و کارلادان با مساحت ۶.۵ هکتار در نظر گرفته شده است که زمان مطالعات، طراحی، دریافت مصوبات و کلنگ‌زنی آن تا پایان سال جاری انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برای فاز اول در حال طراحی و جانمایی بلوک‌های مسکونی، پارک محلی، گذرگاه‌های عریض، محیط شهری زیبا متناسب با اقلیم منطقه و دریافت خدمات طبق سرانه و ضوابط شهرسازی هستیم.

منبع: imna-574882

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4357 ؛ 04 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین