۸۰ شکستگی دریچه انهار در ۱۰ روز رفع و اصلاح شد

۸۰ شکستگی دریچه انهار در ۱۰ روز رفع و اصلاح شد

۸۰ شکستگی دریچه انهار در ۱۰ روز رفع و اصلاح شد
27 اردیبهشت 1401, 14:59 / کد خبر:785098
اصفهان- رئیس گروه بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: ۸۰ شکستگی دریچه انهار در بازه ۱۰ روزه اخیر اصلاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، مجید نصر اظهار داشت: تنها در بازه چهارم آبرسانی به کشاورزان شرق بیش از ۸۰ مورد بازگشایی و شکستگی دریچه‌ها و سردهانه های انهار توسط برخی از کشاورزان اتفاق افتاد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع و اصلاح شد.

وی ادامه داد: همزمان با رهاسازی آب برخی از کشاورزان در مناطق بالادست با شکستن سر دهانه انهار، اقدام به آبگیری و استفاده غیرمجاز از آب رهاسازی شده و تخصیص یافته برای کشاورزان شرق کردند که تیم‌های گشت‌زنی به صورت شبانه روزی ضمن شناسایی متخلفان و معرفی آنها به مراجع قضائی با آنها برخورد جدی داشتند.

نصر افزود: این تخلفات شامل حفر و استفاده از چاه غیرمجاز و برداشت از طریق ادوات غیرمجاز به منظور پمپاژ آب به زمین‌های کشاورزی و دستکاری دریچه‌های کانال‌های آبیاری و شکستن سر دهانه انهار سنتی است.

رئیس گروه بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: شرکت آب منطقه‌ای برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز با توجه به لزوم حفاظت و صیانت از رودخانه زاینده رود به ویژه در بازه بازگشایی و به منظور رسیدن آب به بهترین نحو به کشاورزان ۱۶ اکیپ عملیاتی گشت همچون گذشته مسئولیت شناسایی و برخورد قانونی با متخلفین برداشت غیر مجاز آبی را در سراسر مسیر رودخانه در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: علاوه بر ۱۶ اکیپ گشت عملیاتی، اکیپ میراب‌ها در قالب چهار تیم در لنجان، مبارکه و اصفهان برای جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب در ۲۳ نهر مبارکه، ۳۳ نهر لنجان و چهار نهر اصفهان فعال هستند.

نصر خاطر نشان کرد: تاکنون شش پمپ و تانکر حمل غیر مجاز آب در محدوده شبکه‌های آبیاری توسط تیم‌های نظارتی کشف و ضبط شده است.

منبع: mehrnews-5492463

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین