ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت برای پیشگیری از ناباروری

ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت برای پیشگیری از ناباروری

ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت برای پیشگیری از ناباروری
29 اردیبهشت 1401, 16:00 / کد خبر:785215
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفـت: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت، پیشگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایمنا به نقل از وبدا، نفیسه حسینی یکتا در حاشیه بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه، وزارت بهداشت را مکلف به ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت کرده است که لازمه این امر توسعه طب ایرانی در تمامی حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی است. در حال حاضر در حوزه آموزشی، ۱۲ گروه و هشت دانشکده مشغول تربیت نیروی متخصص در حوزه طب و داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی هستند که لازم است گسترش جدی پیدا کند.

وی افزود: دانشکده طب ایرانی بابل، تنها دانشکده طب ایرانی در شمال کشور و یکی از شاخص‌ترین دانشکده‌های طب ایرانی در کشور است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: در حوزه پژوهش استفاده از ظرفیت‌هایی که در طب ایرانی وجود دارد، به عنوان یک دانش بومی در راستای اقتصاد مقاومتی می‌تواند به کشور کمک کند.

وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در زمان بحران جمعیت و بهره‌گیری از این ظرفیت در پیشگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت، حمایت از خانواده در وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

حسینی یکتا گفت: نخستین قدم، تقویت جریان علمی و دانشگاهی حوزه طب سنتی ایرانی است و تدوین و تصویب رشته‌های مرتبط و تقویت دانشگاه‌ها در قدم بعدی قرار دارد تا با تأمین نیروها و مراکز درمانی مورد تأیید وزارت بهداشت در حوزه طب ایرانی، مردم به سهولت و با اطمینان بتوانند از خدمات این حوزه استفاده کنند.

منبع: imna-576278

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین