نمایشگاه «ریشه‌ها» در اصفهان گشایش یافت

نمایشگاه «ریشه‌ها» در اصفهان گشایش یافت

نمایشگاه «ریشه‌ها» در اصفهان گشایش یافت
1 خرداد 1401, 14:49 / کد خبر:785363
اصفهان - نمایشگاه «ریشه‌ها» حاصل یک عمر فعالیت هنری استاد مرتضی نصر، پیشکسوت و مدرس نقاشی در سالن سعدی حوزه هنری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه «ریشه‌ها» حاصل یک عمر فعالیت هنری استاد مرتضی نصر، پیشکسوت و مدرس نقاشی در اصفهان بازگشایی شد.

در این مراسم که با استقبال اساتید هنرمند و هنر دوستان اصفهانی و مسئولان برگزار شد، از شصت سال فعالیت هنری این هنرمند پیشکسوت اصفهانی با حضور مجتبی شاهمرادی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تجلیل به عمل آمد.

احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان در این آئین گفت: استاد نصر یکی از ریشه‌های فرهنگی و هنری استان اصفهان هستند و او توانست طی ۶۰ سال فعالیت شاگردان زیادی را در استان اصفهان پرورش دهد که در هنر این شهر ریشه دوانده‌اند و اثرگذار هستند.

در ادامه وحیدا به عنوان یکی از دوستان صمیمی استاد نصر بر روی صحنه رفت و در خصوص هنر خاطرنشان کرد: هنر نحوه بیان مفاهیم و خواسته‌ها به زیباترین و اثرگذارترین شکل ممکن در کوتاه‌ترین زمان است.

نمایشگاه «ریشه‌ها» در اصفهان گشایش یافت

وی افزود: هنر به هر صورتی که باشد مجسمه سازی، شعر، نقاشی و غیره نحوه بیان هنرمندانه و اثر گذار است و هنرمند خالق این اثر و زیبایی هاست.

در این مراسم گروه موسیقی ماهور متشکل از محمدرضا محمدی، سجاد صدری و فرهاد حقوقی به اجرای سه نوازی پرداختند.

سپس مرتضی بخردی یکی از دوستان دیگر استاد نصر گفت: عنوان ریشه‌ها و پیشکسوت که به استاد نسبت داده شده است هرگز به سادگی به دست نمی‌آید.

وی ادامه داد: استاد نصر از ریشه‌های مهم هنرهای تجسمی اصفهان هستند و ایشان اولی کسی بودند که کلاس نقاشی خصوصی دایر کردند.

بخردی با اشاره به اینکه آموزش مسئله مهم و مشکلی است و ایشان طی ۶۰ سال این کار مشکل را انجام داده‌اند گفت: باعث افتخار اصفهان است که چنین هنرمندانی دارد و من نیز افتخار می‌کنم که دوست ایشان هستم.

زنده نگاه داشتن هنر برایم بسیار مهم است

سپس استاد مرتضی نصر گفت: امیدوارم با حضور در چنین جلساتی به آن آبرو بدهیم تا هنرمندان اصفهان بیشتر دیده شوند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه حاصل یک عمر فعالیت من است و تشویق‌های پدر من باعث آن شد که به هنر نقاشی روی آورم خاطرنشان کرد: امیدوارم تا توانسته باشم در شهر اصفهان که هنر پایه و اساس آن است اثر کوچکی باقی بگذارم.

استاد نصر با اشاره به تدریس رشته نقاشی در دبیرستان سعدی و خاطراتی که از آن دوران داشت تصریح کرد: اینجا برای من بسیارعزیز است و دبیرستان سعدی برایم یادآور خاطرات شیرین جوانی و شروع زیبایی تدریس است.

وی افزود: قبل از ورود من به این دبیرستان ساعت نقاشی و کلاس نقاشی وجود نداشت و سپس این ساعت در زمان تدریس مدارس گنجانده شد.

منبع: mehrnews-5496332

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین