گردوغبار در اصفهان ماندگار است/بهبود موقت کیفیت هوا تا روز جمعه

گردوغبار در اصفهان ماندگار است/بهبود موقت کیفیت هوا تا روز جمعه

گردوغبار در اصفهان ماندگار است/بهبود موقت کیفیت هوا تا روز جمعه
4 خرداد 1401, 12:39 / کد خبر:785554
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اوج‌گیری گردوغبار از روز گذشته تا امروز، گفت: تا روز جمعه پدیده گردوغبار روبه بهبود خواهد بود اما این وضعیت در استان اصفهان تا اوایل هفته آینده ماندگار است.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جوی نسبتاً پایدار در امروز و فردا بر روی استان اصفهان است و آسمان در بیشتر مناطق صاف تا کمی ابری، همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی خیزش گردوخاک همراه با وزش باد نسبتاً شدید در استان را منجر به کاهش دید و کیفیت هوا دانست و افزود: این شرایط در مناطق شمالی، شرقی و تا اندازه‌ای مرکزی قابل توجه خواهد بود و دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز را ۳۲ درجه اعلام کرد و گفت: کمینه دمای صبح فردا به ۱۶ درجه بالای صفر می‌رسد، خوروبیابانک با دمای ۳۷ درجه گرم‌ترین و بویین و میاندشت با دو درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان است.

وی با اشاره به اوج گیری گردوغبار از روز گذشته تا امروز، تاکید کرد: در روز جمعه پدیده گردوغبار روبه بهبود می‌رود اما به دلیل وزش باد، این وضعیت در استان اصفهان همچنان ماندگار است و از روز جمعه بعدازظهر به دلیل تشدید وزش باد، شاهد بازگشت گردوغبار از اواخر وقت جمعه و روز شنبه خواهیم بود.

منبع: imna-577598

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین