مخالفت رژیم صهیونیستی با قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

مهر نوشت: رژیم صهیونیستی ضمن اعلام مخالفت با قطعنامه شورای امنیت درباره وقفه‌های بشردوستانه در نوار غزه، اعلام کرد که بدون بازگشت اسرای صهیونیست از غزه جایی برای آتش‌بس بشردوستانه وجود ندارد.

مخالفت رژیم صهیونیستی با قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

به نقل از الجزیره، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با تصویب قطعنامه در شورای امنیت با هدف وقفه‌های بشردوستانه در نوار غزه مخالفت کرد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تصمیم خود مبنی بر آزادی «گروگان‌ها» در غزه را اجرا کند و گفت که بدون بازگشت آنها جایی برای آتش‌بس بشردوستانه وجود ندارد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای افزود: ما انتظار داریم شورای امنیت صریحاً حماس را محکوم کرده و نیاز به ایجاد یک واقعیت امنیتی جدید در غزه را بررسی کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد با اکثریت آرای کشورهای عضو، قطعنامه پیشنهادی مالت مبنی بر برقراری آتش بس بشردوستانه فوری و گسترده در نوار غزه و ایجاد گذرگاه‌های امن در این نوار برای روزهای کافی جهت ایجاد امکان دسترسی سریع، ایمن و بدون مانع آژانس‌های بشردوستانه سازمان ملل مطابق با قوانین بین المللی را تصویب کرد.

در این قطعنامه بر برقراری آتش بس فوری و گسترده بشردوستانه و ایجاد گذرگاهی امن در سراسر نوار غزه تاکید شده است.

گفتنی است این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی با قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت درباره مردم مظلوم فلسطین مخالفت می‌کند و تاریخ جعلی این رژیم شاهد مخالفت‌های مکرر با قوانین و موازین بین المللی بوده است.

310310

منبع: khabaronline-1837571

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار