هیوندای استیل فعالیت خود را در چین مجدداً سامان می‌دهد

شرکت‌های کره‌ای از جمله هیوندای موتور در حال کاهش فعالیت‌های تجاری خود در چین است و به تبع آن هیوندای استیل، تأمین کننده ورق‌های فولادی خودرو نیز در حال سازماندهی مجدد فعالیت‌های خود در چین است.

به گزارش ایراسین، جدیدترین گزارش «استیل رادار» حاکی از این است که در چند وقت اخیر، شرکت‌های بزرگ کره جنوبی به دلایل مختلفی مانند عدم قطعیت تجاری، رقابت شدید و کاهش سودآوری شروع به ترک بازار چین کرده‌اند. عواملی مانند افزایش نظارت دولت ایالات متحده در مورد چین و تغییرات سیاستی توسط دولت چین این روند را تسریع کرده است.

هیوندای استیل در حال کاهش فعالیت‌های خود در چین

بر اساس این گزارش، این تغییر به ویژه در صنعت خودرو سازی کره قابل توجه است، جایی که شرکت‌هایی مانند هیوندای موتور با فروش کارخانه‌ها و کاهش فعالیت‌های خود در حال کاهش حضور خود در چین هستند. سایر شرکت‌های کره‌ای که قطعات بخش خودرو را تأمین می‌کنند نیز همین روند را دنبال می‌کنند.

در واقع کارشناسان می‌گویند: این اتفاق به این معنی است که هیوندای موتور در حال کاهش فعالیت‌های تجاری خود در چین است و در نتیجه، هیوندای استیل، تأمین کننده ورق‌های فولادی خودرو نیز در حال سازماندهی مجدد فعالیت‌های خود در چین است. ضمن اینکه سایر شرکت‌های کره‌ای نیز در واکنش به این وضعیت شروع به ایجاد تغییرات مشابه کرده‌اند.

به زبان ساده‌تر، HL Mando در حال تعطیل کردن تأسیسات خود در زمینه ساخت ترمز و سیستم تعلیق در چونگ کینگ است و هیوندای گلاویس به همکاری خود با Changzhou Group، یک شرکت چینی برجسته در فروش خودرو و تدارکات پایان داد.

البته به گفته تحلیلگران، بازسازی به این شرکت‌ها محدود نمی‌شود، زیرا حتی صنعت باتری کره‌ای در چین نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. به طوری که LG Energy Solution تصمیم گرفت مالکیت خود را در Jiangxi VL Battery بفروشد، سرمایه گذاری مشترکی که عملکرد خوبی نداشت. این سرمایه گذاری مشترک در سال ۲۰۲۰ توسط LG Chem و Becken Technology چین ایجاد شد، اما به دلیل مشکلات در عملیات، LG Energy Solution تصمیم گرفت سهام خود را در سال ۲۰۲۳ بفروشد.

تأثیر خروج شرکت‌های کره‌ای از چین بر شرکت‌های جهانی و چند ملیتی

بر اساس گزارش تحلیل بازار، این قسمت روندی را مورد بحث قرار می‌دهد که نه تنها بر شرکت‌های کره‌ای بلکه بر شرکت‌های جهانی و چند ملیتی نیز تأثیر می‌گذارد. در این گزارش آمده است که سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در چین در سال ۲۰۲۳ کاهش شدیدی را تجربه کرد و ۸۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۳۳ میلیارد دلار رسید که پایین‌ترین سطح در سه دهه گذشته است.

این در شرایطی است که کاهش قابل توجه سرمایه گذاری خارجی در چین، تغییرات قابل توجهی را در پویایی اقتصاد جهانی و روابط تجاری نشان می‌دهد. در نتیجه، به شرکت‌ها توصیه می‌شود در پاسخ به این تغییرات، با احتیاط و انعطاف پذیری بیشتری به تصمیم گیری استراتژیک خود نزدیک شوند.

منبع: irasin-51274

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار