امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در طرح توسعه تأسیسات فاضلاب

فرماندار ویژه کاشان گفت: تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در طرح توسعه تأسیسات فاضلاب به ارزش بیش از ۳۸۰۰ میلیارد تومان امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در طرح توسعه تأسیسات فاضلاب

محمد شریف زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در اصفهان، استفاده از آب‌های نامتعارف در بخش صنعت و معدن را از سیاست کلان دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: امروز در همین راستا، تفاهم‌نامه واگذاری اجرای طرح تکمیل فاضلاب شهرستان کاشان به شرکت ایمیدرو با اعتباری بیش از ۳,۸۰۰ میلیارد تومان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور و مسئولین استانی و شهرستانی به امضا رسید.

وی افزود: با اجرای این طرح ظرفیت تصفیه خانه کاشان ۱.۵ برابر افزایش یافته و جمعیت تحت پوشش از ۲۲ درصد به ۳۵ درصد می‌رسد که این تفاهم‌نامه بزرگ‌ترین قرارداد بین ۱۴ قرارداد امضا شده در این برنامه در سطح کشور است.

فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی کاشان، به‌عنوان قلب تپنده صنعت و تجارت در مرکز ایران است و دولت در یک اقدام صحیح محیط زیستی، تصمیم گرفته تا آب موردنیاز این منطقه را با پساب تأمین نماید.

وی افزود: این الگو در سایر نقاط کشور نیز اجرا شده و با توجه به وضعیت تغییر اقلیم در جهان و مشکلاتی که این پدیده برای ما ایجاد کرده و با توجه به استمرار خشکسالی‌های کشور چاره‌ای جز استفاده از پساب باقی نمی‌ماند.

زارعی گفت: زندگی مردم با محیط زیست و اقتصاد گره خورده و هیچکدام از این دو را نباید فدای دیگری کرد بلکه باید تلاش نمود تا در عین حفظ محیط زیست، چرخ اقتصاد را نیز به حرکت درآورد؛ پساب منبعی است که می‌تواند هر دو هدف را برای جامعه ما تأمین کند.

فرماندار ویژه کاشان با اشاره نام‌گذاری سال جاری به سال «جهش تولید با مشارکت مردم» توسط رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: اجرای طرح‌های فاضلاب شهری توسط بخش خصوصی در واقع مصداق بارز مشارکت مردم است و با توجه به اینکه پساب نیز در بخش صنایع زیرساختی و تولیدی به کار می‌رود، این نوع تفاهم‌نامه‌ها که توسط دولت محترم دنبال می‌گردد، مصداق تحقق فرمایشات رهبر انقلاب است.

زارعی گفت: قبلاً سیاست دولت‌ها این بود که با بودجه عمومی طرح‌های فاضلاب را اجرا می‌کردند و سپس پساب آن را به صنعت واگذار می‌کردند؛ اما چند سالی است که بحث بیع متقابل مطرح شده و در قابل قراردادهایی سرمایه‌گذار در احداث پروژه‌های فاضلاب مشارکت نموده و در قبال آن مجوز بخشی از پساب را در مدت‌زمان مشخص دریافت می‌کند و مجوز این موضوع نیز توسط وزارت نیرو صادر می‌شود که امروز در کاشان شاهد امضا تفاهم‌نامه اولیه با شرکت ایمیدرو در همین قالب بودیم و حضور رئیس‌جمهور محترم، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه نیز نشان‌دهنده اهتمام دولت در به ثمر رسیدن این سیاست‌گذاری است.

منبع: imna-743639

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار