عدم پرداخت مطالبات وزنه برداران به بهانه‌های واهی/ زدن گردن مسگر به جرم گناه آهنگر!

باشگاه ذوب‌آهن در شرایطی که دستمزد اعضای تیم وزنه برداری را پرداخت نکرده، به بهانه های واهی از آن‌ها طلبکار هم شده است.

عدم پرداخت مطالبات وزنه برداران به بهانه‌های واهی/ زدن گردن مسگر به جرم گناه آهنگر!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین؛ تیم وزنه برداری ذوب آهن در لیگ برتر وزنه برداری موفق به کسب قهرمانی شد. با این وجود و با گذشته چند ماه از پایان این لیگ اعضای این تیم موفق به دریافت حق و حقوق خود از این باشگاه صنعتی متمول نشده اند. همین مساله سبب شده که برخی از اعضای تیم از جمله مصطفی جوادی قهرمان وزنه برداری جهان در مصاحبه با رسانه های داخلی به این مساله اعتراض کرده و خواستار دریافت مطالبات عقب افتاده خود شوند. آنچه به مذاق مدیران جوان باشگاه ذوب خوش نیامده و آنها در واکنشی عجیب وزنه برداران شاکی را به اتهامات واهی متهم کرده اند.

صحبت‌های اعضای تیم ذوب‌آهن با واکنش عجیب نیما نکیسا مواجه شده و او که نتوانسته مطالبات آن‌ها را پرداخت کند، از اعتراضاتی که انجام شده هم ناراحت است. نکته عجیب در صحبت‌های نیما نکیسا این بود که او مدعی شده بعضی از اعضای تیم با رسانه‌های معاند گفتگو کرده‌اند که البته این ادعا دور از واقعیت است. تمامی این گفتگوها با رسانه‌های داخلی انجام شده و بعضی رسانه‌های معاند هم آن‌ها را از رسانه‌های داخلی نقل کرده‌اند.

البته چنین واکنشی از نیما نکیسا که خودش ورزشکار حرفه‌ای بوده، کمی عجیب و دور از انتظار است. اعضای تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن پس از تلاش بسیار موفق به کسب عنوان قهرمانی شده‌اند و حالا خواستار دریافت حق و حقوق خود طبق قرارداد هستند و باشگاه ذوب‌آهن در شرایطی که دستمزدشان را نداده، از آن‌ها طلبکار هم شده. اگر باشگاه ذوب‌آهن در حال حاضر نمی‌تواند دستمزدها را پرداخت کند، بهتر است نکیسا با ادبیاتی متفاوت به این موضوع واکنش نشان دهد تا آن‌ها هم بدانند اگر قرار نیست طلب‌شان پرداخت شود، از روش‌های قانونی پیگیر حق‌شان شوند.

از طرفی برای باشگاهی که ترنورر عظیم مالی آن سر به فلک می کشد و چند 10 میلیارد برای تیم فوتبالش هزینه کرده که البته هیچ توفیقی هم ندارد، عدم پرداخت مطالبات وزشکاران سایر تیم های این باشگاه یک اتفاق ناعادلانه است که هیچ جای توجیهی ندارد. تفاوت میان تیم فوتبال ذوب آهن با تمامی ناکامی هایش و سایر تیم های رشته های دیگر که البته موفقیت و قهرمانی نیز داشته اند، یک تبعیض و ناعدالتی آشکار است که از مدیران این باشگاه صنعتی مرتکب شده اند. مدیرانی که خود روزگاری ورزشکار بوده اند و از بدنه ورزش به پست مدیریت رسیده اند و بسیار بهتر از بقیه از مشکلات و چالش های ورزشکاران باخبر و آگاه هستند و از همین رو برخورد آنها با افرادی از جنس خود هیچ جای توجیهی ندارد. ای کاش به جای دلایل واهی و بنی اسرائیلی باشگاه ذوب آهن یک دم هزینه، سرمایه و توجهی که به تیم فوتبال می کند و البته تنها ناکامی عایدش می شود را صرف تیم های سایر باشگاه می کرد تا حداقل در حوزه قهرمانی مسئولیت خود را به نحو احسن انجام داده باشد و شاهد نفوذ بی عدالتی و تبعیض میان فوتبال و سایر رشته ها حداقل در باشگاه های ورزشی نباشیم.

251 251

منبع: khabaronline-1880259

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار