افزایش ۲ برابری واکسیناسیون در استان اصفهان

افزایش ۲ برابری واکسیناسیون در استان اصفهان

افزایش ۲ برابری واکسیناسیون در استان اصفهان
9 آذر 1400, 09:36 / کد خبر:783408
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:با اجرای طرح شهدای سلامت سرعت رشد واکسیناسیون در استان اصفهان دو برابر شده است.
 پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به طرح شهدای سلامت برای رسیدن به پوشش واکسیناسیون بالای ۹۰ درصد، گفت: درصد افزایش پوشش واکسیناسیون در روز‌های پایانی آبان ماه در استان روند کاهشی داشت و به حدود ۱۵ صدم درصد در روز رسید و از طرفی هدف ما رساندن به پوشش واکسیناسیون بالای ۹۰ درصدی و جلوگیری از پیک ششم احتمالی کرونا بود بنابراین این طرح اجرا شد.

وی افزود: برای فراهم کردن دسترسی بیشتر مردم به واکسن و امکانات خدمت رسانی و توجیه افرادی که به دلایل مختلف هنوز واکسن کرونا را نپذیرفتند این طرح با همکاری ادارات مختلف طراحی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه خوشبختانه در طول یک هفته‌ای که از اجرای طرح گذشته نتایج خوبی حاصل شده، گفت: سرعت رشد واکسیناسیون نوبت اول ارتقاء پیدا کرده و به طور میانگین روزی ۱۵ صدم درصد افزایش پیدا کرده که به حدود ۳ دهم درصد یعنی دو برابر رسید.

وی ادامه داد: چهار شهرستان خمینی‌شهر، برخوار، نجف‌آباد و فلاورجان که از میانگین استانی پایین‌تر بودند از همین سرعت برخوردار شد و یک حرکت خوبی ایجاد شد.

عقدک تصریح کرد: در حال حاضر رشد واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان ۷۹.۲ درصد است که به نظر می‌رسد در صورت تداوم همکاری در طرح به پوشش بالای ۸۵ درصد برسیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به واکسن نوبت سوم، اظهار داشت: برای افراد بالای ۶۰ سال و بیماران زمینه‌ای در استان این واکسن تزریق می‌شود و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال نوبت سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند و ۷.۷ دهم درصد پوشش نوبت سوم اتفاق افتاده است به ترتیب ۱۰ سال به ۱۰ سال گروه‌های سنی کاهش پیدا می‌کند و انتظار می‌رود مردم برای دریافت نوبت سوم واکسن مراجعه کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4349 ؛ 26 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین