آمار کرونا اصفهان یکم خردادماه؛ بدون فوتی و ۴۲ ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان یکم خردادماه؛ بدون فوتی و ۴۲ ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان یکم خردادماه؛ بدون فوتی و ۴۲ ابتلای جدید
1 خرداد 1401, 20:29 / کد خبر:785382
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای ۴۲ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

«نورالدین سلطانیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل)، اظهار کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و ۴۶۹ و ۲۰۷ نفر موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: در این بازه زمانی کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان ۴۸۹ هزار و ۲۶۷ نفر و موارد نمونه گرفته‌شده در ۲۴ ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) ۵۱۱ نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را ۴۲ نفر گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۶ هزار و ۱۶۰ نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده و تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها ۱۴۴ نفر بوده است.

وی تعداد بیماران بستری ۲۴ ساعت قبل در مراکز درمانی استان اصفهان به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل را ۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

سلطانیان اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۶۷۵ نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و ۷۱۹ نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

وی تأکید کرد: در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل) موردی از فوتی‌های مشکوک به کرونا گزارش نشده است.

منبع: imna-576949

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین