انتقادات ادامه دار از هیئت‌های اجرایی/ دلخوش: ردصلاحیت‌ها اگر مستند نباشد بر اساس قانون قابل اشکال است

جماران نوشت: نماینده صومعه سرا در خصوص رد صلاحیت‌ها از سوی هیات اجرایی گفت: من این شیوه رد صلاحیت را درست نمی‌بینم البته باید دید چه مواردی در هیات اجرایی وجود دارد. اگر مستندات نباشد بر اساس قانون قابل اشکال است.

انتقادات ادامه دار از هیئت‌های اجرایی/ دلخوش: ردصلاحیت‌ها اگر مستند نباشد بر اساس قانون قابل اشکال است

سید کاظم دلخوش اباتری، نماینده صومعه‌سرا در مجلس، درخصوص اصلاح قانون انتخابات گفت: قانونی که اخیر با دستپاچگی تصویب شد با ابهامی در ماده ۸۳ روبرو است؛ نمایندگان و افرادی که می‌خواهند مشکلات مردم را پیگیری کنند آیا می‌توانند یا نمی‌توانند، خلاف است یا نه. ما نمایندگان بر اساس قانون اساسی ۴ سال یک دوره نمایندگی است و برای رفع این ابهام دیروز یک تبصره ۱ ماده ۱۰۰ داده و مجلس رای داد و اصلاحیه انجام شد که تا پایان انتخابات مردم بتوانند به دفاتر مراجعه داشته باشند و نمی‌شود که جلوی ارباب رجوع گرفته شود و کار آن‌ها را انجام نداد.

خباز: ردصلاحیت شدم، چون دولت دنبال نمایندگان مطیع است/دهقانی: گفتند بخاطر دخالت در انتصابات، ردصلاحیت شده ام

این نماینده مجلس تاکید کرد: اصلاح قانون انتخابات با دستپاچگی بود. باید پختگی لازم انجام شد. به طور مثال، در حوزه انتخابیه شهرهای کوچک شخصی که درخواست کاندیدا شدن داشت اما رد شد با وجود اینکه هنوز به مراحل اجرایی و ثبت نام اداری نرفته است و یک پیراهن سفید و سیاه دارد و در مراسم شرکت می‌کرد اما رد صلاحیت شد! حال باید جلوگیری کرده و ساماندهی شود. من احساس میکنم قانون انتخابات کامل نبود.

وی در خصوص رد صلاحیت‌ها از سوی هیات اجرایی گفت: من این شیوه رد صلاحیت را درست نمی‌بینم البته باید دید چه مواردی در هیات اجرایی وجود دارد. اگر مستندات نباشد بر اساس قانون قابل اشکال است.

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1836470

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار