برگزاری رویداد ملی «سه گام» در گالری سعدآباد

پیوند طراحان و تولیدکنندگان منسوجات سنتی و صنایع دستی مرتبط در طراحی لباس امروز ایرانی در رویداد ملی «سه گام» به مدت ۳ ماه در گالری سعدآباد برقرار می‌شود.

برگزاری رویداد ملی «سه گام» در گالری سعدآباد

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، «رویداد ملی سه گام» با هدف پیوند طراحان و تولیدکنندگان منسوجات سنتی و صنایع دستی مرتبط در طراحی لباس امروز ایرانی، روز چهارشنبه ۱۴ دی ماه ساعت ۱۳ با حضور معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در گالری مجموعه سعدآباد افتتاح می‌شود.

این رویداد شامل بخش‌های مختلف نمایشگاهی آموزشی و میزهای تخصصی و نشست‌های تخصصی است. در گام اول ، آثار سه گروه از صنایع دستی مرتبط با لباس ایرانی شامل گروه منسوجات سنتی، رودوزیهای سنتی، چاپ‌های سنتی در دو فاز آثار فاخر و آثار منتخب، در گالری سعدآباد به نمایش و داوری گذاشته می‌شود که به بهترین آثار جوایز نفیسی اعطا خواهد شد.

در گام دوم برگزاری نشست تخصصی طراحان لباس ایرانی انجام خواهد شد و طراحان لباس از نمایشگاه رویداد بازدید می‌کنند و مسابقه طراحان لباس با عناوین مطرح شده برگزار می‌گردد. در این گام نیز به بهترین طرح‌ها از نگاه اساتید و از نگاه مخاطبین جوایزی اعطا خواهد شد.

در گام سوم برنامه بازدید صاحبان بخش‌های اقتصادی از نمایشگاه و تشویق و ترغیب آنها به استفاده از صنایع دستی در مجموعه‌های خود و به‌کارگیری تولیدات کاربردی و یا تلفیقی از تولیدات صنایع دستی صورت می‌گیرد هم راستای برگزاری نمایشگاه، دوره‌های آموزشی سه روزه طراحی سنتی طراحی لباس طراحی پارچه، مبانی رنگ و دوخت‌های سنتی با اولویت شرکت هنرمندان و صنعتگرانی که اثر به رویداد ارسال کرده‌اند، در پایان هر هفته برگزار می‌شود.

در بخش میزهای تخصصی، به چهار مبحث تخصصی در چهار میز پرداخته می‌شود که شامل میز تخصصی تولید و مواد اولیه گروه منسوجات سنتی، دوخت‌های سنتی و چاپ‌های سنتی، میز تخصصی رنگ گروه منسوجات سنتی، دوختهای سنتی و چاپ‌های سنتی، میز تخصصی بسته بندی گروه منسوجات سنتی، رودوزی‌های سنتی و چاپ‌های سنتی و میز تخصصی تجاری سازی و برند گروه منسوجات سنتی رودوزی‌های سنتی و چاپ‌های سنتی در گروه‌های ذکر شده است.

در این میزها به بررسی چالش‌ها و مشکلات هر مبحث پرداخته می‌شود. راهکارهای پیشنهادی مطرح و در پایان جهت اجرایی شدن در دستور کار معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی قرار خواهند گرفت.

هم چنین در برگزاری این رویداد تلاش شده است از ظرفیت‌های موجود هنرمندان و کارشناسان صنایع دستی مرتبط و اساتید دانشگاهی علاقمند استفاده شود.

منبع: mehrnews-5672745

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار