وزیر محیط زیست انگلیس هم استعفا داد

مهر نوشت: پس از برکناری وزیر کشور انگلیس و انتصاب وزیر خارجه جدید، وزیر محیط زیست انگلیس هم اکنون از سمت خود استعفا داد.

وزیر محیط زیست انگلیس هم استعفا داد

به نقل از خبرگزاری بی بی سی، در ادامه تغییرات در کابینه دولت انگلیس،‌ «ترز کافی» (Therese Coffey) وزیر محیط زیست دولت «ریشی سوناک» از سمت خود کناره گیری کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، «ترز کافی» با ارسال نامه‌ ای به «ریشی سوناک» نخست وزیر نوشت: اکنون زمان مناسبی است که از دولت کناره گیری کنم.

«ترز کافی» نماینده پارلمان بریتانیا هم هست.

وی تا کنون به دلیل استعفای خود اشاره ای نکرده است.

این در حالیست که دولت انگلیس پیشتر اعلام کرده بود که در راستای تغییرات جدید در کابینه، پس از برکناری سوئلا براورمن از سمت وزیر کشور انگلیس، جیمز کلورلی، وزیر خارجه این کشور جایگزین براورمن شد.

براورمن که اخیراً تظاهرات حامیان فلسطین در لندن را «راهپیمایی نفرت» و معترضان را «اوباش» توصیف کرده بود، امروز از سمتش برکنار شد.

او اخیراً در دفاع از رژیم صهیونیستی و در اعتراض به تظاهرات گسترده و مسالمت‌آمیز حامیان فلسطین در انگلیس مدعی شد که پلیس با این افراد برخوردی دوگانه دارد و مماشات می‌کند.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس همچنین تایید کرد که جرمی هانت همچنان وزیر دارایی انگلیس خواهد بود.

پیش‌تر رسانه‌های انگلیسی مدعی شدند که کامرون در دفتر نخست وزیری این کشور در خیابان «داونینگ» حضور پیدا کرده است و پس از برکناری براوِرمن از سمتش به عنوان وزیر کشور انگلیس، احتمال انتصاب او به عنوان وزیر کشور جدید یا وزیر خارجه این کشور وجود دارد.

کامرون از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ نخست وزیر انگلیس بود. او که به ظاهر اعتقادی به برگزیت نداشت، از آن به عنوان اهرمی برای چانه‌زنی در مواجهه با رهبران اتحادیه اروپا استفاده کرد. او ایده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۱۳ مطرح کرد.

پس از آنکه در همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱.۹ درصد مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸.۱ درصد به ماندن در این اتحادیه رأی دادند، کامرون از سمت خود کناره‌گیری کرد.

310310

منبع: khabaronline-1836555

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار