کنعانی: خونِ شهدای بی‌گناه غزه، پیکره آمیخته با ظلم و جنایت صهیونیست‌ها را فرو خواهد ریخت‌

سخنگوی وزارت خارجه گفت: خونِ شیرخوارگان، کودکان، زنان و سایر شهدایی که بی‌هیچ گناه و عذری با تحمل گرسنگی و تشنگی، در نبود دارو و درمان و در مقابل سکوت دنیای زر و زور در خون خود غلطیدند، در کنار نفرت جهانی از رژیم صهیونیستی و حامیان آن، پیکره آمیخته با ظلم و جنایت صهیونیستها را فرو خواهد ریخت‌.

کنعانی: خونِ شهدای بی‌گناه غزه، پیکره آمیخته با ظلم و جنایت صهیونیست‌ها را فرو خواهد ریخت‌

به گزارش خبرآنلاین، ناصر کنعانی در یادداشتی با عنوان «غزه؛ یکصد و هشتاد روز جنایت بی وقفه علیه بشریت» در صفحه اجتماعی ایکس نوشت: با نگاهی حتی گذرا به جنایات هفتاد و چند ساله رژیم نامشروع صهیونیستی که بی‌هیچ شائبه‌ای در سایه حمایت‌ها و پشتیبانی‌های همه جانبه رژیم‌های مدعی آمریکا و انگلیس در طی این سالها صورت گرفته است، عیان می‌شود که رفتارهای غیرانسانی و حذف خونین ساکنین سرزمین‌های اشغال شده، همواره بخشی از سیاست عملی این هویت تروریستی بوده است.

پدیدآورندگان این هویت جعلی و تروریستی در قلب منطقه غرب آسیا، در عمل اجازه دادند که رژیم صهیونیستی از چنان درندگی و سبوعیتی برخوردار باشد که دیگران حتی جرأت نزدیک شدن و یا خیال تهدید و آزار آن را نداشته باشند. بر همین اساس، آنچه موجبات تداوم اشغالگری صهیونیستها در این سالها را فراهم نموده، اتخاذ استراتژی داعش گونه و انتشار وحشت و رعب در میان کشورهای منطقه و اعمال خشونت در بالاترین و غیراخلاقی ترین سطح آن نسبت به مردم بیگناه محصور در سرزمین های اشغالی بوده است. با این وجود، آنچه در ۶ ماه اخیر در باریکه خونین غزه رخ داده است، نمایه‌ای جدید و نفرت‌انگیز از عمق وحشیگری و درندگی این رژیم جعلی را در برابر دیدگان جهانیان قرار داده است.

حجم اقدامات غیرانسانی و ضد بشری صورت گرفته در جنگ نابرابر غزه، رکوردی جدید در تاریخ جنایات رژیم صهیونیستی به ثبت رسانده و محدوده‌ای بسیار فراتر از تمامی خطوط قرمز و محدودیت‌های بین‌المللی ترسیم شده در جنگها و الزامات قانونی و اخلاقی و انسانی ناظر بر سرزمین‌های اشغال شده در جنگ و همچنین حقوق متصور برای غیرنظامیان را درنوردیده است.

رژیم جعلی اسرائیل طی ۶ ماه جنگ جاری علیه باریکه غزه، تحت حمایت دولت‌های آمریکا و انگلیس، به صورت هدفمند، غیر قابل باور و زننده ای، تمامی آنچه به عنوان حقوق بشر و ارزش‌های انسانی و اخلاقی از آن مستفاد می‌گردد را عملا به سُخره گرفته است. در کلکسیون هولناک جنایات صهیونیستها طی ۶ ماه اخیر، از هدف قرار دادن و کشتار فجیع بیش از ۹ هزار مادر و ۱۴ هزار کودک تا ایجاد قحطی ساختگی و تهدید غیر انسانی بیش از یک و نیم میلیون آواره از طریق محدودیت های غذایی و دارویی وجود دارد. آنچه درد و غم حاصل از این حجم از جنایات را دو چندان می‌کند آن است که همه این جنایات غیر انسانی و فجیع، در عصر توسعه ارتباطات و به طور روزمره و لحظه به لحظه در مقابل دیدگان جهانیان، دولتها، سازمانها و نهادهای بین‌المللی از جمله شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صورت می‌پذیرد. طی این ۶ ماه نفسگیر و اندوهبارِ مملو از خشونت و جنایت علیه بشریت، علی رغم فشار افکار عمومی در سراسر دنیا که خواهان محکوم کردن و قطع فوری جنایات رژیم اسرائیل بوده‌اند، نهادها و مجامع مسئول بین‌المللی در نهایت استیصال و درماندگی، موفق به اعمال سطح نازلی از مسئولیت‌های بین‌المللی خود از جمله توقف فوری جنگ علیه شهروندان غزه، رسیدگی به وضعیت مجروحین، ارسال دارو و غذای کافی برای آوارگان و همچنین یافتن اجساد شهدای بجا مانده در زیر آوار ویرانه‌های منازل، مدارس، پناهگاهها و بیمارستان های ویران شده نشده اند، بگونه‌ای که همچنان اجساد بیش از هفت هزار قربانی بدست نیامده است! گویی حامیان صهیونیستها به این باور غلط رسیده‌اند که هرچه حجم جنایتها بیشتر، عمق آن دهشتناک‌تر و گسترش آن عیان‌تر باشد، زمینه‌های امتداد حیات این ساختار جعلی بیشتر فراهم خواهد گردید! پدید آورندگان و حامیان رژیم جعلی صهیونیستی و دولتها و نهادهایی که تنها نظاره‌گر گسترش حجم ویرانی و افزایش تعداد شهدای فلسطینی در این نسل‌کُشی آشکار بوده‌اند، باید بدانند که برخلاف محاسبات و میل آنان، پایان این جنگ نابرابر و خونین، آغاز فروپاشی ساختار نامشروعی است که عناصر بقای آن را خشونت و کشتار از یکسو و حمایت‌های سیاسی، مالی، نظامی و بین‌المللی تعدادی دولت مدعی و فریبکار غربی از سوی دیگر تشکیل داده است.

خونِ شیرخوارگان، کودکان، زنان و سایر شهدایی که بی‌هیچ گناه و عذری با تحمل گرسنگی و تشنگی، در نبود دارو و درمان و در مقابل سکوت دنیای زر و زور در خون خود غلطیدند، در کنار نفرت جهانی از رژیم صهیونیستی و حامیان آن، پیکره آمیخته با ظلم و جنایت صهیونیستها را فرو خواهد ریخت‌.

310310

منبع: khabaronline-1891424

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار