حضور برانکو در پرسپولیس را قطعی بدانید

ایران ورزشی نوشت: زمان برای مسئولان پرسپولیس به سرعت در حال گذر است؛ آنها تاکنون نتوانستند یحیی گل‌محمدی را به ادامه کار با سرخپوشان متقاعد کنند و در این شرایط به نظر می‌رسد که جدایی سرمربی سرخپوشان قطعی است.

حضور برانکو در پرسپولیس را قطعی بدانید

در روزهای گذشته صحبت‌های زیادی در خصوص حضور دوباره برانکو ایوانکوویچ، مربی نام‌آشنای فوتبال بر نیمکت پرسپولیس مطرح شد؛ موضوعی که با توجه به کدهای مدیران پرسپولیس قطعی به نظر می‌رسد. این مربی کروات در زمان مدیرعاملی محمدحسین نژادفلاح به پرسپولیس آمد؛ فردی که از روحیات برانکو شناخت زیادی دارد.
نژادفلاح در خصوص این موضوع به «ایران ورزشی» می‌گوید: «قبل از اینکه به حضور دوباره برانکو در پرسپولیس بپردازیم باید بگویم که رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس باید رضایت گل‌محمدی را جلب می‌کرد. یحیی پس از آمدن به پرسپولیس همان روش برانکو را ادامه داد و با این تیم به قهرمانی در لیگ برتر دست یافت و مهم‌تر از آن فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شد. او مربی بسیار خوبی است که توان مربیگری در تیم‌های بزرگ را دارد. از نظر من یحیی بهترین گزینه داخلی برای پرسپولیس محسوب می‌شود.»
او صحبت‌هایش را این گونه ادامه می‌دهد: «در حال حاضر پرسپولیس اختلاف زیادی با تیم‌های صدرنشین ندارد و در صورتی که یحیی می‌ماند، پرسپولیس با جذب یکی دو بازیکن در خط حمله می‌توانست قهرمان لیگ شود. اما به هر حال این اتفاق نیفتاد و یحیی نمی‌خواهد با پرسپولیس ادامه دهد. هواداران با یحیی اُنس گرفتند و بهتر بود مدیرعامل پرسپولیس به جای هزینه جذب مربی خارجی، یحیی را راضی می‌کرد تا به کارش ادامه دهد.»
این مدیرعامل اسبق سرخپوشان با اشاره به این موضوع که برانکو را به خوبی می‌شناسم، می‌افزاید: «در آن زمان که برانکو به پرسپولیس آمد یکی از اصلی‌ترین شروطش جدایی تمام دستیاران بود، او می‌خواست هیچ کدام از اعضای فنی کادر قبلی در تیم نباشد و با کادر خودش در پرسپولیس حاضر شود. مطمئن باشید در صورت حضور برانکو در پرسپولیس این موضوع تکرار خواهد شد و از نظر من حضور دستیاران خارجی او هزینه‌های زیادی برای پرسپولیس خواهد داشت.»
نژادفلاح می‌گوید: «برانکو مربی متعهدی است و اخلاق‌محورترین مربی‌ای است که تاکنون دیده‌ام. هیچ مانعی برای پرسپولیسی شدن برانکو وجود ندارد، او ایران را کشور دوم خودش می‌داند و فرهنگ و مردم کشور ما را به خوبی می‌شناسد. در حال حاضر او با توجه به تعهدی که به تیم ملی عمان دارد، تا پایان جام ملت‌ها در این تیم می‌ماند و با توجه به شناختی که از او دارم، قطعاً بعد از جام ملت‌ها به ایران می‌آید. حضور برانکو در پرسپولیس را قطعی بدانید.»
او در خصوص مسائل مالی قرارداد با برانکو هم این چنین صحبت می‌کند: «او مبلغ قراردادش را بر اساس قرارداد سایر مربیان حاضر در لیگ برتر در نظر می‌گیرد. جالب اینجاست که بدانید برانکو پیش از حضور در پرسپولیس، قیمت مربیان ایرانی را می‌دانست. او پیش از جدایی از پرسپولیس اعلام داشت که در این تیم کار ناتمامی دارد و از نظر من او برای انجام این کار ناتمام مجدداً به پرسپولیس بازخواهد گشت. برانکو شناخت خوبی از فوتبال آسیا دارد و حضور پرسپولیس در فینال آسیا نشان‌دهنده این شناخت برانکو است.»
مدیرعامل اسبق پرسپولیس می‌افزاید: «پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا نیازمند حضور بازیکنان خوب آسیایی است. سال‌هاست که تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان نشدند و پرسپولیس چه با یحیی و چه با برانکو یا هر مربی دیگر باید این کار نیمه‌تمام را تمام کند. البته این کار نیمه‌تمام تنها مختص پرسپولیس نیست و مخصوص فوتبال ایران است. برانکو پرسپولیس را با پنجره بسته به فینال آسیا رساند، کاری که از عهده هر مربی‌ای برنمی‌آید. آمدن برانکو به پرسپولیس یک گام رو به جلو است اما برانکو به تنهایی نمی‌تواند پرسپولیس را به موفقیت برساند چرا که رسیدن به موفقیت ابزاری دارد که این ابزار باید توسط مدیرعامل فراهم شود.»
نژادفلاح در پاسخ به این سؤال که آیا برانکو برای حضور در پرسپولیس بدهی مالیاتی دارد، بیان می‌کند: «در آن زمان من متعهد شدم که بدهی مالیاتی او را بپردازم البته برای این کار مبلغ بدهی مالیاتی را از قرارداد او کسر کردم و مالیات او را پرداخت کردم. حالا نمی‌دانم که در آخرین فصل حضورش در پرسپولیس چه اتفاقی افتاده اما می‌دانم که او بدهی مالیاتی دارد و برای حضور در پرسپولیس باید این بدهی پرداخت شود.»
او می‌افزاید: «در حال حاضر لیگ برتر به دلیل حضور تیم ملی در جام ملت‌ها تعطیل است و این بهترین زمان است تا مدیران باشگاه تکلیف سرمربی تیم را مشخص کنند. به هر حال زمان زیادی تا آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر باقی نمانده و مدیران پرسپولیس زمان زیادی ندارند. امیدوارم که مدیران کنونی تعللی در این خصوص نداشته باشند و هر چه سریع‌تر اقدام کنند.»
مدیرعامل اسبق پرسپولیس در خصوص کمک‌های مالی هواداران متمول این گونه صحبت می‌کند: «در زمان ما این موضوع وجود داشت و حسین هدایتی فردی بود که به تیم کمک مالی می‌کرد. او عضو هیأت مدیره باشگاه بود و یکی از خریداران جدی باشگاه محسوب می‌شد. البته کمک‌های او رسمی بود و این گونه نبود که او مخفیانه بازیکن را به مکان دیگری ببرد و بدون اطلاع به او پرداختی داشته باشد. به شخصه معتقدم که این کار در شأن بازیکن فوتبال نیست. قانون سقف قرارداد باعث می‌شود تا هواداران متمول تیم‌ها به بازیکن پرداختی داشته باشند.»

258 258

منبع: khabaronline-1858138

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار