فرمول استقلالی‌ها برای فرار از فاجعه بزرگ

مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا یکی از مهم‌ترین پرونده‌های تشکیل شده علیه آبی‌ها را مختومه کنند.

فرمول استقلالی‌ها برای فرار از فاجعه بزرگ

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، استقلال فصل گذشته برای تقویت فهرست خود به سراغ جذب 2 ستاره بوشهری رفت؛ محمد محبی و مهدی قایدی. محبی تحت قرارداد باشگاه سانتاکلارا پرتغال بود و قایدی هم با باشگاه شباب‌الاهلی امارات قرارداد داشت اما مدیران وقت باشگاه استقلال تصمیم گرفتند تا با قراردادی قرضی، این 2 ستاره را به عضویت تیم خود در بیاورند که پروژه آن‌ها با موفقیت انجام شد و حتی در قرارداد محبی، بند خرید دائمی این بازیکن هم گنجانده شد.

به گزارش فوتبال 360، آبی‌پوشان پایتخت فصل گذشته نتوانستند به مقام قهرمانی لیگ بیست‌ودوم برسند و در جام حذفی هم در مرحله فینال مسابقه را به پرسپولیس واگذار کردند اما با این وجود، از حیث گلزنی کارنامه آبی‌ها جالب‌توجه بود. استقلالی‌ها در 35 مسابقه در لیگ برتر و جام حذفی موفق شدند جمعاً 62 گل به‌ثمر برسانند که آماری جالب‌توجه است. نکته مهم درخشش زوج بوشهری آبی‌ها در مسیر ثبت این شمار گل بود؛ به‌طوری‌که محمد محبی توانست 10 گل برای تیمش به‌ثمر برساند و 4 بار در قامت گل‌ساز درخشید و 12 گل و 4 پاس گل هم در کارنامه مهدی قایدی به چشم می‌خورد.

سندسازی‌ای که برای فاجعه آفرید

قایدی با توجه به عملکرد خیره‌کننده‌ای که داشت از سوی باشگاه اماراتی فراخوانده شد و از استقلال رفت اما تصور می‌شد که مدیران باشگاه استقلال بتوانند مانع از جدایی محمد محبی شوند و قرارداد این بازیکن را دائمی کنند اما شرایط مطابق آنچه تصور می‌شد، پیش نرفت. استقلالی‌ها براساس قرارداد تنظیم‌شده باید 230 هزار یورو هزینه انتقال قرضی محبی را به باشگاه پرتغالی پرداخت می‌کردند که 90 هزار یورو آن به حساب باشگاه پرتغالی رفت اما در ادامه، 140 هزار یورو دیگر به حساب باشگاه سانتاکلارا ننشست و بعدها مشخص شد که در این زمینه سندسازی جعلی انجام شده است!

مسئولان باشگاه سانتاکلارا پرتغال بعد از بدعهدی آبی‌ها در زمینه پرداخت هزینه انتقال قرضی محمد محبی به استقلال، نه‌تنها اجازه دائمی‌شدن قرارداد او را ندادند، بلکه علیه باشگاه استقلال در کمیته انضباطی فیفا طرح شکایت کردند و خواهان رسیدگی به تخلف آبی‌ها شدند. با وجود اسناد و ادله ارائه شده از سوی استقلالی‌ها پیرامون شرایط تحریمی و دشواری انتقال پول به حساب باشگاه پرتغالی در موعد مقرر، فیفا به سود سانتاکلارا رأی داد و باشگاه استقلال را محکوم کرد. در شرایطی که آبی‌ها شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش بردند تا بتوانند در آنجا از حقوق خود دفاع کنند اما این دادگاه هم به سود باشگاه سانتاکلارا رأی داد تا استقلالی‌ها به پرداخت 500 هزار یورو جریمه، مبلغ باقی‌مانده هزینه انتقال قرضی محبی به استقلال و دیرکرد و جریمه آن محکوم شوند!

استقلالی‌ها چشم‌انتظار چراغ سبز فیفا

مدیران باشگاه استقلال که در تلاش هستند تا بتوانند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند تا آبی‌ها در صورت کسب سهمیه آسیایی، منعی برای حضور در این رقابت‌ها نداشته باشند، در حالی با حکم 500 هزار یورویی محمد محبی مواجه شدند که طبق آخرین پیگیری‌ها، این حکم قطعی بوده و استقلالی‌ها برای جلوگیری از عدم صدور مجوز حرفه‌ای‌شان به دلیل نپرداختن مطالبات باشگاه پرتغالی، باید تا موعد یازدهم فروردین‌ماه، تسویه‌حساب لازم را انجام و اسناد آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کنند.

استقلالی‌ها فصل گذشته در شرایطی نتوانستند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند که یکی از مهم‌ترین علل آن، عدم پرداخت مطالبات آندره‌آ استراماچونی در موعد مقرر بود. حالا برای جلوگیری تکرار فاجعه فصل گذشته، مدیران باشگاه استقلال دست به کار شده‌اند و در این زمینه نامه‌نگاری‌های لازم با فیفا در حال انجام است. طبق آخرین خبرها، مسئولان این باشگاه از فیفا خواسته‌اند تا از محل درآمدهای این باشگاه، 350 هزار یورو به باشگاه پرتغالی پرداخت شود و استقلالی‌ها هم 150 هزار یورو دیگر را از محل درآمدهای خود پرداخت کنند.

آبی‌ها و گام بلند به سوی مجوز حرفه‌ای؟

آبی‌پوشان پایتخت به تازگی با اسپانسر جدیدی همکاری‌شان را آغاز کرده‌اند و در فصل جاری با حدود 10 برند مختلف، مشغول همکاری هستند و امیدوارند بتوانند با توجه به راه‌های درآمدزایی در نظر گرفته شده، مبلغ موردنظر برای پرداخت مطالبات باشگاه پرتغالی تامین کنند. با توجه به نوسانات نرخ ارز، استقلالی‌ها باید حدود 10 میلیارد تومان تامین اعتبار کنند که گفته می‌شود در این زمینه، اقدامات لازم انجام شده و اگر فیفا به درخواست آبی‌ها برای پرداخت 350 هزار یورویی چراغ سبز نشان بدهد، آن‌ها هم آمادگی پرداخت 150 هزار یورو دیگر را دارند تا با پرداخت مطالبات باشگاه پرتغالی، از فاجعه بزرگ جلوگیری شود. استقلالی‌ها در صورت بستن پرونده شکایت باشگاه سانتاکلارا، در آستانه پایان مهلت تیم‌ها برای ارائه اسناد و مدارک‌شان در زمینه صدور مجوز حرفه‌ای، می‌توانند گامی بلند به سوی دریافت این مجوز مهم بردارند.

۲۵۸ ۲۵۸

منبع: khabaronline-1878722

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار