گاز گرفتگی ۲۸ دانش‌آموز در کاشان/ ۵ دانش آموز بستری شدند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان خبر داد:

گاز گرفتگی ۲۸ دانش‌آموز در کاشان/ ۵ دانش آموز بستری شدند

گاز گرفتگی ۲۸ دانش‌آموز در کاشان/ ۵ دانش آموز بستری شدند
7 آذر 1400, 09:06 / کد خبر:783134
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان، گفت: روز گذشته به علت حاثه گاز گرفتگی در مدرسه قاضی طباطبایی طاهر آباد کاشان تعداد ۲۸ نفر از دانش آموزان و پنج نفر از اولیا آنها دچار مسمومیت ناشی از گاز مونواکسید کربن بخاری شدند.

حسین مقنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص حادثه گاز گرفتگی در مدرسه قاضی طباطبایی طاهر آباد کاشان، اظهار کرد: متأسفانه این حادثه ششم آذرماه در مدرسه دخترانه روز گذشته اتفاق افتاد که تعداد ۲۸ نفر از دانش آموزان و پنج نفر از اولیا آنها دچار مسمومیت ناشی از گاز مونواکسید کربن بخاری شدند.

وی افزود: با بازگشایی مدارس به شکل حضوری از آمار کل ۱۶۰ دانش‌آموز مدرسه روز گذشته تعداد ۶۰ نفر در کلاس‌های درس حاضر شده بودند و تعداد متأسفانه ۲۸ دانش‌آموز دچار مسمومیت گاز مونواکسید کربن شده بودند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان، تاکید کرد: مدرسه دارای شوفاژ دیواری و تجهیزات گرمایشی بوده است اما متأسفانه شوفاژ دیواری مدرسه به علت خرابی در حال تعمیر قرار داشت و ششم آذرماه نیز به واسطه برگزاری جلسه انجمن اولیا تعدادی از والدین دانش‌آموزان هم در مدرسه حضور داشتند.

نصب بخاری در آبدارخانه و نشست گاز

مقنی تصریح کرد: مدارسی که شوفاژ نصب می‌شود در هیچ کلاسی گاز وجود ندارد و از بخاری گازی در مدرسه استفاده نمی‌شود، اما در این مدرسه بخاری در آّبدارخانه نصب شده بوده است که متأسفانه نشت گاز باعث مسمومیت دانش‌آموزان و تعدادی از اولیا آنها شد که برای جلسه در مدرسه حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: مطابق بررسی‌های اولیه علت وقوع این حادثه جدا شدن لوله بخاری گزارش شده است و تعداد ۳۳ نفر از اولیا و دانش‌آموزان دچار مسمومیت شده بودند که ۲۸ نفر دانش‌آموز و و پنج نفر از اولیای آنها بودند که در همان دقایق اول وقوع این اتفاق امدادرسانی صورت گرفته است و ۱۳ نفر از دانش‌آموزان به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۵ نفر نیز برای تکمیل درمان به بیمارستان انتقال پیدا کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان، گفت: طبق بازیدی که از بیمارستان داشتیم حال عمومی دانش‌آموزان مساعد بوده است و در حال حاضر پنج نفر در اورژانس بیمارستان شهید بهشتی کاشان تحت درمان هستند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماره 4349 ؛ 26 اردیبهشت 1401
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین